______

מותר לך לגעת

ניסוי חברתי מיוחד- השתתפו עכשיו!

נגעת?

ברוך הבא לניסוי חברתי מיוחד בשם "מותר לך לגעת". הניסוי בחן איך מגיבים אנשים אשר נתקלים ברחוב בפוסטר עם הכיתוב: "אני פוסטר נשא HIV" שבמרכזו טיפת דם של אדם החי עם  HIV.

חמש מאות פוסטרים נתלו ברחובות ותגובות העוברים והשבים תועדו בתל אביב ובירושלים על מנת ליצור מהן סרטון שמטרתו יצירת שיח סביב הסטיגמות הרווחות על HIV.

הפוסטר מאפשר לכולנו לקחת חלק פעיל בשיח ולבחור: האם אני בוחר להמשיך להתנהל בחיים מתוך סטיגמות או להיות פתוח לרכוש ידע חדש ולהיות חלק משינוי?

ידעת?

* וירוס ה-HIV  מת במגע עם אויר תוך שניות בודדות

* הדבקה באמצעות דם אשר קיימת בו נוכחות של נגיף ה-HIV  מתרחשת רק במעבר ישיר וממושך של כמות דם משמעותית דרך חיכוך ישיר בין שני חתכים טריים ושותתי דם ולא בשימוש בסכין גילוח משותפת או בפציעה שטחית.

* HIV הוא לא מה שאנחנו זוכרים משנות ה-90! כיום, בזכות הטיפול התרופתי המתקדם, אדם שחי עם HIV ונוטל טיפול תרופתי קבוע יחיה חיים ארוכים, בריאים ורגילים.

* הסיכוי להידבק מאדם שחי עם HIV נוטל טיפול תרופתי ונמצא במעקב רפואי נמוך מ-0.01% אפילו ביחסי מין ללא קונדום.

 למידע מורחב אודות החיים עם HIV ועובדות מדעיות מוכחות שפשוט מנפצות את הסטיגמות- כנס/י עכשיו! 

שיתפת?

את קמפיין "מותר לכם לגעת" יצרנו כדי לגעת בכם, כדי שתגעו בחזרה. חמש מאות הפוסטרים הנושאים טיפות דם אנושי הן מראה לכולנו, שתגרום לנו לעצור ולבחון האם אנחנו מגיבים באופן אוטומטי בהתבסס על סטיגמות או שאנחנו בוחרים בחירה חופשית המבוססת על עובדות מדעיות ועל אהבת אדם.

כשתיגעו בפוסטרים שתלויים ברחבי העיר תיגעו בחיים של אלפי גברים ונשים שחיים בישראל ומפחדים שתדחו אותם או תירתעו מהם.

שתפו את הסרטון או צלמו את עצמכם נוגעים בפוסטר, תעלו לרשתות החברתיות בליווי ההאשטג #מותרלךלגעת והיו שותפים שלנו לשינוי החברתי. מותר לכם לגעת.

הפקה: Bold Studio  יחסי ציבור: GLPR לאופר : גלאון