______

צוות הוועד

בעלי תפקידים בוועד למלחמה באיידס

ד"ר יובל לבנת, מנכ"ל

מנכ"ל הוועד מתחילת 2012. במסגרת תפקידו עד כה היה (ועודו) חבר במספר ועדות, ובהן הוועדה המייעצת למנכ"ל משרד הבריאות לאיידס, הוועדה המייעצת למנכ"ל משרד הבריאות בעניין בריאות מהגרים, הוועדה המייעצת לשרת הבריאות בעניין קריטריונים לתרומות דם, ותת-הוועדה לעניין טיפול מונע ל- HIV לפני חשיפה (PrEP). ד"ר לבנת גם חבר ב- EATG, האיגוד האירופאי לפעילים בנושאי HIV/איידס.

לבנת הוא בעל תואר ד"ר למשפטים מאוניברסיטת קולומביה בניו-יורק, ופירסם מאמרים אקדמיים בכתבי עת למשפטים ולמדעי הרוח והחברה, כמו גם מאמרי דעה בעיתונות הכתובה והאלקטרונית בישראל. במקביל לעבודתו כמנכ"ל הוועד, הוא משמש כמנחה האקדמי של התכנית לזכויות פליטים באוניברסיטת תל-אביב, חבר המועצה האקדמית המייעצת של RefLAW, פורום של בית-הספר למשפטים של אוניברסיטת מישגן לשיח ביקורתי בנושאי הגירה ופליטים, ועד לאחרונה שימש כעורך ראשי של כתב העת "מעשי משפט" למשפט ולשינוי חברתי.

לפני הצטרפותו לוועד למלחמה באיידס שימש כיועץ משפטי של עמותת "קו לעובד", וכן כעורך-דין וכמנחה אקדמי בקליניקות המשפטיות באוניברסיטת תל-אביב. ד"ר לבנת זכה במספר נצחונות בבג"ץ, ובהם בפסיקה תקדימית שביטלה את "נוהל עובדת זרה בהריון", שחייבה מהגרות עבודה שילדו בישראל לשלוח את התינוק לארצן כתנאי להמשך שהיה חוקית בישראל, והשלמת תקופת העבודה שלהן. 

הילה פאר, סמנכ"ל ומנהלת מרכז הבדיקות האנונימיות

פרמדיקית במקצועה. בוגרת תואר ראשון ברפואת חירום מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

החלה את התנדבותה בארגון בשנת 2010. בשנת 2011 הצטרפה לצוות המקצועי של הוועד למלחמה באיידס בתור מנהלת מרכז הבדיקות האנונימיות. במסגרת תפקידה הילה אחראית על ניהול מתנדבי המערך, קידום מיזמים להנגשת בדיקות ועל הליווי המקצועי שניתן לנבדקים טרם הבדיקה ובעת קבלת התוצאות.

אבי בייקדאי, סמנכ"ל ורכז מניעה והסברה בקרב יוצאי אתיופיה

בוגר תואר ראשון במדעי התנהגות וניהול משאבי אנוש, מכללת נתניה. פעיל לשינוי חברתי. ניהל פרויקטים להעצמת גברים יוצאי אתיופיה תוך הקנית כלים לבניית ושמירה על תא משפחתי תקין, והוביל פרויקטים חינוכיים בקרב בני נוער בעיר נשר. הצטרף לוועד למלחמה באיידס במהלך שנת 2012 ובמסגרת תפקידו אחראי על גיוס הכשרה וניהול של מתנדבים, הפקת כנסים וימי בריאות בקהילה, שיתופי פעולה אסטרטגיים עם ארגונים בתחום הבריאות והחינוך ותכנון וביצוע של מיזמים להעלאת מודעות למין מוגן ובדיקות בקרב קהילת יוצאי אתיופיה.

יפתח היבנר, פיתוח משאבים

אחראי על פיתוח משאבים בעמותה. במסגרת תפקידו מרכז ומטפח קשר עם קרנות, תורמים פרטיים בארץ ובחו"ל ומשרדי ממשלה. עובד מול בעלי התפקידים בארגון ומלווה את הפרויקטים לשם גיוון  מקורות המשאבים. בעל תואר שני בסוציולוגיה מאוניברסיטת חיפה ועבר של נסיון בעמותות שונות. כמו כן כיהן כיו"ר הפורום החיפאי לקהילת הלהט"ב. 

עידן ברק, רכז סדנאות הסברה

בוגר בית הספר הגבוה לאמנויות הבמה "בית צבי". החל להתנדב בוועד למלחמה באיידס בסוף שנת 2007, כחלק מזרוע ההסברה והמניעה לקהילה הגאה ובמסגרת התנדבותו שימש כיועץ בניידות לבדיקות HIV. בסוף שנת 2008 הצטרף למערך סדנאות ההסברה, שימש כמנחה סדנאות בבתי ספר ובמסגרות של נוער בסיכון; והיה שותף פעיל במיון והכשרת מנחי הסדנאות חדשים  של המערך. בשנת 2014 הצטרף לצוות הוועד למלחמה באיידס כרכז סדנאות ההסברה, ובמסגרת תפקידו אחראי על גיוס, מיון והכשרת מנחי הסדנאות; פיתוח תכני הדרכה; ייעוץ והעמקת שיתוף הפעולה עם מסגרות חינוכיות פורמאליות ובלתי פורמאליות; שיווק הסדנאות ויצירת קשרים חדשים עם אנשי חינוך ומסגרות נוספות.

סער מעוז, רכז בלה דואגת - מניעה והסברה בקרב הקהילה הגאה

הצטרף לצוות המקצועי של הוועד למלחמה איידס בדצמבר 2013. דובר עברית ואנגלית ובעל ניסיון בניהול מערכים חברתיים בחו"ל. סער חזר מ18 שנים באנגליה והוא חי עם HIV משנת 2003. סער היה אחד המשתתפים בפרויקט הטלוויזיה "משפחות" (האחים היימן 2013) והסרט "מי יאהב אותי עכשיו? (סרטי האחים הימן 2016) בהם נחשף כנשא של HIV והביא את סיפורו וסיפור משפחתו מתוך רצון לפעול למען עולם פתוח ומקבל יותר. במסגרת תפקידו אחראי סער על גיוס והכשרת מתנדבי מערך בלה דואגת, הנגשת בדיקות HIV לקהילה הגאה ברחבי הארץ, קמפיינים פרסומיים להנגשת מיידע ועידוד בדיקות, שיתופי פעולה עם ארגוני הקהילה הגאה, הפקת אירועי הסברה להעלאת המודעות לנושא, ובניית תכניות מניעה ארציות.  

צליל לוטם, רכזת תחום חסרי מעמד ומבקשי מקלט

צליל  (רכזת מערך מהגרים וחסרי מעמד אזרחי) היא בוגרת תואר ראשון בפוליטיקה וממשל, לימודי אפריקה ולימודי מגדר מאוניברסיטת בן גוריון. החלה את התנדבותה בוועד בתור מנחת סדנאות בבתי ספר ובמסגרות של נוער בסיכון בשנת 2014, והצטרפה לצוות הוועד בשנת 2015. במסגרת עבודתה בוועד היא מובילה את פרויקט איסוף התרופות לנשאי HIV   חסרי מעמד אזרחי בישראל, וכן על פרויקט ההסברה ומניעה בקהילת חסרי המעמד וכמו כן במתן סיוע ותמיכה לנשאים חסרי מעמד אזרחי. לפני הצטרפותה לצוות הוועד, עבדה בתנועת הנוער "הבונים דרור" שבקנדה. כחלק מתפקידה הייתה אחראית על בניית מערכי הדרכה, ליווי מדריכים וטיפול בצרכי חניכים. 

עמית תורג'מן, רכז שירותים קהילתיים וטיפול בתלונות ואפליה

בוגר לימודי קואצ'ינג בתוכנית ה Extra Mile מבית . Humanication הצטרף לוועד למלחמה באיידס בשנת 2016 כמנחה סדנאות לנוער ומספר סיפור אישי. בסוף שנת 2016 מונה לתפקיד רכז הקהילה החיובית כחלק מהמערך הפסיכוסוציאלי. במסגרת התפקיד אחראי עמית על יצירת והנגשת שירותים, אירועים חברתיים וכנסים מקצועיים לקהילה החיובית בישראל, קידום שוויון זכויות לקהילה, מיגור הסטיגמה וטיפול בתלונות על רקע אפליה.

מור נהרי, עובדת סוציאלית ורכזת תחום ההתמכרויות

בוגרת BSW מאוניברסיטת תל אביב. החלה כמנחת סדנאות הסברה בוועד מאוגוסט 2014, ולאחר סיום לימודיה השתבצה כעובדת סוציאלית האמונה על טיפול במשתמשים בסמים בהזרקה. כיום, מאיישת את שני סניפי הוועד הממוקמים בתל אביב ובבאר שבע, ומעניקה שירותים פסיכו-סוציאליים. טרם הצטרפותה לוועד עבדה שנים רבות עם בני נוער במצבי קצה בשלל מסגרות. במסגרת תפקידה בוועד, מור מלווה ומעניקה טיפול פרטני וקבוצתי לאנשים החיים עם HIV ומשפחותיהם. בנוסף לכך, היא מרכזת את תחום ההתמכרויות בוועד, חברה ב"אילסם" (החברה הישראלית לרפואה וטיפול בהתמכרויות) ומקיימת שיתופי פעולה עם מסגרות המטפלות בהתמכרויות ברחבי הארץ. כחלק משיתופי פעולה אלו, מור מנחה סדנאות למכורים, מכשירה צוותים טיפוליים וחינוכיים בתחום הHIV ועוזרת בליווי ובמיצוי זכויות בתחום.

אבישג רובינשטיין, עובדת סוציאלית

אבישג, בוגרת תואר שני MSW בעבודה סוציאלית קלינית בהצטיינות באוניברסיטת חיפה, בימים אלה מתמחה בטיפול מיני- באוניברסיטת בר אילן. הצטרפה לצוות המקצועי של הוועד ב 2011.  בעלת ניסיון טיפולי בתחומים הבאים: דיכאון, חרדה, טראומה מינית, אובדן ואבל, דימוי עצמי ותהליכי גיבוש זהות. עובדת בשיטה דינאמית ובשיטה קוגניטיבית התנהגותית (CBT) בהתאם לצרכי הפונה.במסגרת תפקידה בוועד, אבישג מלווה ומעניקה טיפול פרטני לאנשים החיים עם HIV ובני משפחותיהם, מלווה צוות מקצועי ומנחת קבוצות.תפקידים קודמים: לפני כן מילאה שורה של תפקידי טיפול בפנימיות פוסט אשפוזיות לנוער בסיכון.

נעם מסטבוים, עובדת סוציאלית

בוגרת תואר ראשון במשפטים ומוסמכת בעריכת דין, ובוגרת תואר שני בעבודה סוציאלית, מאוניברסיטת ג'ורג'יה בארה"ב. הצטרפה לצוות המקצועי של הוועד בדצמבר 2013.

במסגרת תפקידה בוועד, נעם מלווה ומעניקה טיפול פרטני וקבוצתי לאנשים החיים עם HIV ובני משפחותיהם. טרם הצטרפותה לוועד, נעם עבדה ב – POSITIVE IMPACT , ארגון המעניק טיפולים נפשיים לאנשים החיים עם HIV, בני זוגם ובני משפחתם. הארגון ממוקם בעיר אטלנטה אשר בארה"ב, עיר שבה אחוז הנשאים הוא מהגבוהים בארה"ב.

עסמאית מרהציון טספמרים

עסמאית מרהציון טספמרים היא אזרחית אריתראית' בוגרת החוג לכלכלה ועסקים. עסמאית דוברת טיגרינית, אמהרית, ערבית, אנגלית ועברית. היא לקחה חלק אקטיבי בפעילויות של הסברה ומניעה לHIV ומחלות מין כהתנדבות בתיכון באירתריאה. בסוף שנת 2010 היא היגרה לישראל ובתחילה עבדה והתגוררה בחיפה. לאחרונה עברה לתל אביב והצטרפה לצוות של הוועד למלחמה באיידס.

איילה חמו, מנהלת חשבונות

לימודי חשבונאות במכללה למנהל. משמשת כמנהלת החשבונות של הוועד משנת 2014

לירון וסרמן בן יהודה, סגן מנהל מרכז הבדיקות

החל להתנדב בוועד בשנת 2012 כיועץ במרכז הבדיקות האנונימיות ושם מצא את יעודו. בשנת 2014 עזב את עולם ההייטק, הצטרף לצוות המקצועי של הארגון והשתלב בצוות המנהל של מרכז הבדיקות האנונימיות. במסגרת תפקידו אחראי על העבודה השוטפת עם מעבדת ה-HIV וכן ניהול מתנדבי מרכז הבדיקות בתל אביב.

איילת ריבלין, מנהלת סניף באר שבע

בוגרת תואר ראשון בניהול ולימודי מדינת ישראל מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, סטודנטית לתואר שני במנהל עסקים. החלה את התנדבותה בארגון בשנת 2013. בשנת 2014 הצטרפה לצוות המקצועי של הוועד למלחמה באיידס בתור מנהלת הסניף בבאר שבע. במסגרת תפקידה איילת אחראית על ניהול מערך המתנדבים בבאר שבע, קידום מיזמים להנגשת בדיקות בבאר שבע והדרום ועל הליווי המקצועי שניתן לנבדקים טרם הבדיקה ובעת קבלת התוצאות.

עליסה צ'ורילו, מנהלת מרכז הבדיקות בחיפה

עליסה צ'ורילו- בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה. מילאה שורה של תפקידים בעמותות מגזר שלישי ובעבודה עם נוער בסיכון. הצטרפה לצוות הועד ביוני 2016 ומרכזת את בלה דואגת, הזרוע הגאה של הועד למלחמה באיידס בחיפה, בשיתוף מרפאת הפרסים ובית הקהילות.

סהר אביטל, אחראי חלוקת אמצעי מניעה בקהילה הגאה   

הקים ומנהל את מערך חלוקת הקונדומים לקהילה הגאה במסגרת "בלה דואגת". מנהל בקו הפתוח ופעיל במרכזי הבדיקות בפלורנטין ובגן מאיר

בן דורון, מנהל המשרד   

מונה למנהל המשרד של הוועד בנובמבר2016. מגיע מתחום הפקות הטלוויזיה והאינטרנט, ותפקד כמנהל הפקות בגיל הפקות וכמפיק שטח בוואלה.

מתנדבי ועובדי הוועד למלחמה באיידס בתערוכה "אומנות ישראלית 2017".
צילום: יהונתן אידו