______

צוות הוועד

בעלי תפקידים בוועד למלחמה באיידס

ד"ר יובל לבנת, מנכ"ל

מנכ"ל הוועד מתחילת 2012. במסגרת תפקידו עד כה היה (ועודו) חבר במספר ועדות, ובהן הוועדה המייעצת למנכ"ל משרד הבריאות לאיידס, הוועדה המייעצת למנכ"ל משרד הבריאות בעניין בריאות מהגרים, הוועדה המייעצת לשרת הבריאות בעניין קריטריונים לתרומות דם, ותת-הוועדה לעניין טיפול מונע ל- HIV לפני חשיפה (PrEP). ד"ר לבנת גם חבר ב- EATG, האיגוד האירופאי לפעילים בנושאי HIV/איידס.

לבנת הוא בעל תואר ד"ר למשפטים מאוניברסיטת קולומביה בניו-יורק, ופירסם מאמרים אקדמיים בכתבי עת למשפטים ולמדעי הרוח והחברה, כמו גם מאמרי דעה בעיתונות הכתובה והאלקטרונית בישראל. במקביל לעבודתו כמנכ"ל הוועד, הוא משמש כמנחה האקדמי של התכנית לזכויות פליטים באוניברסיטת תל-אביב, חבר המועצה האקדמית המייעצת של RefLAW, פורום של בית-הספר למשפטים של אוניברסיטת מישגן לשיח ביקורתי בנושאי הגירה ופליטים, ועד לאחרונה שימש כעורך ראשי של כתב העת "מעשי משפט" למשפט ולשינוי חברתי.

לפני הצטרפותו לוועד למלחמה באיידס שימש כיועץ משפטי של עמותת "קו לעובד", וכן כעורך-דין וכמנחה אקדמי בקליניקות המשפטיות באוניברסיטת תל-אביב. ד"ר לבנת זכה במספר נצחונות בבג"ץ, ובהם בפסיקה תקדימית שביטלה את "נוהל עובדת זרה בהריון", שחייבה מהגרות עבודה שילדו בישראל לשלוח את התינוק לארצן כתנאי להמשך שהיה חוקית בישראל, והשלמת תקופת העבודה שלהן. 

עידן ברק, סמנכ"ל ורכז סדנאות הסברה

בוגר בית הספר הגבוה לאמנויות הבמה "בית צבי". החל להתנדב בוועד למלחמה באיידס בסוף שנת 2007, כחלק מזרוע ההסברה והמניעה לקהילה הגאה ובמסגרת התנדבותו שימש כיועץ בניידות לבדיקות HIV. בסוף שנת 2008 הצטרף למערך סדנאות ההסברה, שימש כמנחה סדנאות בבתי ספר ובמסגרות של נוער בסיכון; והיה שותף פעיל במיון והכשרת מנחי הסדנאות חדשים  של המערך. בשנת 2014 הצטרף לצוות הוועד למלחמה באיידס כרכז סדנאות ההסברה, ובמסגרת תפקידו אחראי על גיוס, מיון והכשרת מנחי הסדנאות; פיתוח תכני הדרכה; ייעוץ והעמקת שיתוף הפעולה עם מסגרות חינוכיות פורמאליות ובלתי פורמאליות; שיווק הסדנאות ויצירת קשרים חדשים עם אנשי חינוך ומסגרות נוספות.

סער מעוז, סמנכ"ל ורכז בלה דואגת - מניעה והסברה בקרב הקהילה הגאה

הצטרף לצוות המקצועי של הוועד למלחמה איידס בדצמבר 2013. דובר עברית ואנגלית ובעל ניסיון בניהול מערכים חברתיים בחו"ל. סער חזר מ-18 שנים באנגליה והוא חי עם HIV משנת 2003. סער היה אחד המשתתפים בפרויקט הטלוויזיה "משפחות" (האחים היימן 2013) והסרט "מי יאהב אותי עכשיו? (סרטי האחים הימן 2016) בהם נחשף כנשא של HIV והביא את סיפורו וסיפור משפחתו מתוך רצון לפעול למען עולם פתוח ומקבל יותר. במסגרת תפקידו אחראי סער על גיוס והכשרת מתנדבי מערך בלה דואגת, הנגשת בדיקות HIV לקהילה הגאה ברחבי הארץ, קמפיינים פרסומיים להנגשת מידע ועידוד בדיקות, שיתופי פעולה עם ארגוני הקהילה הגאה, הפקת אירועי הסברה להעלאת המודעות לנושא, ובניית תכניות מניעה ארציות.

דניאל גורדון, דובר 

בוגר תואר ראשון בפוליטיקה, תקשורת וסוציולוגיה. בעברו, דניאל ניהל קמפיינים מוצלחים בתחום הפוליטיקה והתקשורת לגופים פרטיים. כיום, דניאל הוא דובר הוועד והוא אחראי על כל הזירות התקשורתיות, ניו מדיה ודיגיטל. 

אדם מיקי בן שימול, פיתוח משאבים

אחראי על פיתוח המשאבים בעמותה. במסגרת תפקידו מרכז ומטפח קשר עם קרנות, תורמים פרטיים בארץ ובחו"ל ומשרדי ממשלה. עובד מול בעלי התפקידים בארגון ומלווה את הפרויקטים לשם גיוון  מקורות המשאבים. אדם התנדב בוועד במשך שנתיים לפני כניסתו לתפקיד וההתנדבות בוועד, שינתה לו את התפיסה על HIV  ב-180 מעלות: ממקום של פחד למקום של הבנה וקבלה.

מירב אורן, אחראית מיניות בריאה

בוגרת תואר ראשון בהתפתחות האדם ותקשורת ובעלת תואר שני בייעוץ חינוכי. את עבודתה בוועד החלה לפני 7 שנים כמנחת סדנאות לבני נוער על מיניות בריאה. לאחר שנתיים, התקדמה מירב להיות אחראית על תחום המיניות הביראה בוועד, תחת מערך ההסברה. באמצעות הסדנאות למיניות בריאה, זוכים התלמידים לדבר על מיניות בצורה כנה, לא שופטת, בטוחה ומלמדת.

טל אברמן רכזת תחום חסרי מעמד ומבקשי מקלט

בוגרת תואר ראשון בלימודי אפריקה והיסטוריה כללית מאוניברסיטת תל אביב. טל הצטרפה לצוות הוועד בשנת 2017. במסגרת עבודתה, היא מובילה את פרויקט ההסברה המניעה, מערך הבדיקות בקהילת חסרי המעמד וכמו כן במתן סיוע ותמיכה לנשאים חסרי מעמד אזרחי. לפני הצטרפותה לצוות הוועד, עבדה כרכזת מועדונית טיפולית של ילדי רווחה מקהילת מבקשי מקלט. כחלק מתפקידה הייתה אחראית על תפעולן של המועדוניות, בניית מערכי הדרכה, ליווי הילדים וטיפול בצרכיהם.

מור נהרי, עובדת סוציאלית ורכזת תחום ההתמכרויות

בוגרת BSW מאוניברסיטת תל אביב. מור החלה כמנחת סדנאות הסברה בוועד באוגוסט 2014, ולאחר סיום לימודיה השתבצה כעובדת סוציאלית האמונה על טיפול במשתמשים בסמים בהזרקה. טרם הצטרפותה לוועד עבדה שנים רבות עם בני נוער במצבי קצה בשלל מסגרות. כיום, מאיישת את שני סניפי הוועד הממוקמים בתל אביב ובבאר שבע, ומעניקה שירותים פסיכו-סוציאליים. במסגרת התפקיד, מור מלווה ומעניקה טיפול פרטני וקבוצתי לאנשים החיים עם HIV ומשפחותיהם. בנוסף לכך, היא מרכזת את תחום ההתמכרויות בוועד, חברה ב"אילסם" (החברה הישראלית לרפואה וטיפול בהתמכרויות) ומקיימת שיתופי פעולה עם מסגרות המטפלות בהתמכרויות ברחבי הארץ. כחלק משיתופי פעולה אלו, מור מנחה סדנאות למכורים, מכשירה צוותים טיפוליים וחינוכיים בתחום ה-HIV ועוזרת בליווי ובמיצוי זכויות בתחום.

אבישג רובינשטיין, עובדת סוציאלית

בוגרת תואר שני MSW בעבודה סוציאלית קלינית בהצטיינות באוניברסיטת חיפה, ובימים אלה מתמחה בטיפול מיני- באוניברסיטת בר אילן. הצטרפה לצוות המקצועי של הוועד ב 2011.  בעלת ניסיון טיפולי בתחומים הבאים: דיכאון, חרדה, טראומה מינית, אובדן ואבל, דימוי עצמי ותהליכי גיבוש זהות. עובדת בשיטה דינאמית ובשיטה קוגניטיבית התנהגותית (CBT) בהתאם לצרכי הפונה. במסגרת תפקידה בוועד, אבישג מלווה ומעניקה טיפול פרטני לאנשים החיים עם HIV ובני משפחותיהם, מלווה צוות מקצועי ומנחת קבוצות. תפקידים קודמים: לפני כן מילאה שורה של תפקידי טיפול בפנימיות פוסט אשפוזיות לנוער בסיכון.

נעם מסטבוים, עובדת סוציאלית

בוגרת תואר ראשון במשפטים ומוסמכת בעריכת דין, ובוגרת תואר שני בעבודה סוציאלית, מאוניברסיטת ג'ורג'יה בארה"ב. הצטרפה לצוות המקצועי של הוועד בדצמבר 2013.

במסגרת תפקידה בוועד, נעם מלווה ומעניקה טיפול פרטני וקבוצתי לאנשים החיים עם HIV ובני משפחותיהם. טרם הצטרפותה לוועד, נעם עבדה ב – POSITIVE IMPACT , ארגון המעניק טיפולים נפשיים לאנשים החיים עם HIV, בני זוגם ובני משפחתם. הארגון ממוקם בעיר אטלנטה אשר בארה"ב, עיר שבה אחוז הנשאים הוא מהגבוהים בארה"ב.

אסמאית מרהציון טספמרים

בוגרת החוג לכלכלה ועסקים. אסמאית  היא אזרחית אריתראית, דוברת טיגרינית, אמהרית, ערבית, אנגלית ועברית. בעברה לקחה חלק אקטיבי בפעילויות של הסברה ומניעה לHIV ומחלות מין  באירתריאה. בשנת 2010, אסמאית היגרה לישראל וכיום היא עובדת בוועד עם מבקשי מקלט כמגשרת קהילתית.

איילה חמו, מנהלת חשבונות

לימודי חשבונאות במכללה למנהל. משמשת כמנהלת החשבונות של הוועד משנת 2014

לירון וסרמן בן יהודה, מנהל מרכז הבדיקות סניף ת"א

החל להתנדב בוועד בשנת 2012 כיועץ במרכז הבדיקות האנונימיות ושם מצא את יעודו. בשנת 2014 עזב את עולם ההייטק, הצטרף לצוות המקצועי של הארגון והשתלב בצוות המנהל של מרכז הבדיקות האנונימיות. במסגרת תפקידו אחראי על העבודה השוטפת עם מעבדת ה-HIV וכן על ניהול מתנדבי מרכז הבדיקות בתל אביב.

איילת ריבלין, מנהלת סניף באר שבע

בוגרת תואר ראשון בניהול ולימודי מדינת ישראל מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב, סטודנטית לתואר שני במנהל עסקים. החלה את התנדבותה בארגון בשנת 2013.שנה לאחר מכן, הצטרפה אל הצוות המקצועי של הוועד למלחמה באיידס בתור מנהלת הסניף בבאר שבע. במסגרת תפקידה איילת אחראית על ניהול מערך המתנדבים בבאר שבע, קידום מיזמים להנגשת בדיקות בבאר שבע והדרום ועל הליווי המקצועי שניתן לנבדקים טרם הבדיקה ובעת קבלת התוצאות.

סהר אביטל, אחראי חלוקת אמצעי מניעה בקהילה הגאה   

הקים ומנהל את מערך חלוקת הקונדומים לקהילה הגאה במסגרת "בלה דואגת". מנהל בקו הפתוח ופעיל במרכזי הבדיקות בפלורנטין ובגן מאיר

בן דורון, מנהל המשרד   

מונה למנהל המשרד של הוועד בנובמבר2016. מגיע מתחום הפקות הטלוויזיה והאינטרנט, ותפקד כמנהל הפקות בגיל הפקות וכמפיק שטח בוואלה.