______

התנדבות

הוועד למלחמה באיידס הוקם בשנת 1985 וחוגג מעל עשרים שנות פעילות. אלמלא מערך המתנדבים שצומח וגדל כל העת, ספק אם היה שורד

תכנית יזה"ר

הוועד למלחמה באיידס הוקם בשנת 1985 וחוגג מעל עשרים שנות פעילות. אלמלא מערך המתנדבים שצומח וגדל כל העת, ספק אם היה שורד. מתנדבי הוועד עומדים לא אחת בחזית העשייה והיצירה. המתנדבים הם שמניעים ועושים למען הגשמת החזון והחלומות בכל יום ולילה.

ההתנדבות חולשת על כל תחומי העיסוק בוועד, היא מגוונת, מאתגרת, מורכבת וממלאת סיפוק.  מתנדבים ומתנדבות במגוון גילאים, תחומי עניין וכישורים שונים עם חלומות מרובים, העדפות מיניות שונות, הכשרה משתנה, וסיפורים רבים איתם הגיעו והפכו לחלק בלתי נפרד מהמשפחה...  כל מתנדב ומתנדבת נפגשים לשיחה אישית עם רכז המערך הרלוונטי וביחד מגלים את תחום ההתנדבות המתאים, תוך שימת דגש רב מלבד על צרכי הוועד באותה עת, גם על הרצון והחלום אותו נושא המתנדב/ת כשמתגבשת בו/ה ההחלטה להתנדב בוועד למלחמה באיידס.

פרויקט יזה"ר

הוועד מחפש כל העת מתנדבים נוספים אשר מוכנים לקחת חלק בפעילויות הוועד השונות ולהצטרף למשפחה שלנו.  ההכשרה אותה עוברים המתנדבים מותאמת בהיקפה ובתוכנה לתחום ההתנדבות בו יעסקו. כל מתנדבי הוועד מקבלים סדנה ובה ידע מדויק ועדכני על HIV ואיידס, התנהגות מינית בטוחה, בדיקות איידס, הרקע שהוביל לגילוי המחלה, המהלך הקליני, אפידמיולוגיה, דרכי ההדבקה, שימוש נכון בקונדום, מגעים יומיומיים ובטוחים, הטיפול באמצעות הקוקטייל, הטיפול המונע, מחלות נלוות ותופעות לוואי. בסיום, מפגש עם אדם שחי עם HIV המשתף בסיפורו האישי. ישנה אפשרות ואף מומלץ לנדוד ולעבור בין הפרויקטים השונים, בהתאם לצורך, הרצון והעניין.

מלבד ההכשרה מחויבים המתנדבים למפגשי עדכון והעשרה ומוזמנים למסיבת מתנדבים שנתית מפגשי כיף ושלל צ'ופרים.

התנדבות במערכי הבדיקות (תל אביב/חיפה/באר שבע/בלה דואגת):

מקצועיות המתנדבים שלנו היא ערך עליון, כל המתנדבים במערכי הבדיקות שלנו עוברים הכשרה מקיפה של 4 ימים רצופים, אינטנסטיבים ומהנים ביותר (בשנים האחרונות ההכשרה מתקיימת בקיבוץ תובל שבצפון), ההכשרה מתקיימת בדרך כלל בסוף חודש אוגוסט על מנת לאפשר לסטודנטים שבינכם גם לצאת להכשרה ולהכנס לצוות מרכזי הבדיקות שלנו.

למתנדבים אשר יש הכשרה קודמת בנטילת דם ורידי (חובש צבאי, אח/ות, רופא/ה, פרמדיק, הכשרה פרטית במד"א/טרם/משרד הבריאות) ייעוד תפקיד של נוטל דמים ומתנדבים אשר אין הכשרה זו ייעודו לתפקיד יועץ במרכזי הבידוק שלנו.

במידה והנכם מעוניינים להצטרף למשפחה הכי מהממת בעיר ולצאת להכשרה, אתם מוזמנים ליצור קשר בפרטים המצורפים מטה.

לפרטים נוספים אנא פנו לבן, מנהל המשרד שלנו בטל' 03-5613000 שלוחה 101 או באמצעות הדוא"ל iatf@aidsisrael.org.il

23.03.18 " ד"ר יובל לבנת, מנכ"ל הוועד למלחמה באיידס מדברעל הפרויקט הבינ"ל למיגור האיידס בת"א- להאזנה לחצו כאן

19.03.18 TEL AVIV JOINS WORLD-WIDE EFFORT TO REDUCE HIV- לקריאת הכתבה לחצו כאן

19.03.18 "עיריית תל אביב יפו הצטרפה לפרויקט   (Fast Track Cities (90-90-90" לקריאת הכתבה לחצו כאן

21.02.18 "מי מפחד מאנדיטקטיבל?" לקריאת הכתבה לחצו כאן

11.12.17 "בן הזוג שלי חיובי ואני לא"- לקריאת הכתבה  לחצו כאן

07.12.17 "חיים עם HIV? אין סיבה שלא תוכלו להביא ילדים לעולם" לקריאת הכתבה לחצו כאן

06.12.17 "נושאת באומץ" - לקריאת הכתבה לחצו כאן

04.12.17 "גיליתי שאני חיובי. מה עכשיו?" - לקריאת הכתבה לחצו כאן

01.12.17 הסיפור האישי של יהונתן" לצפייה בכתבה- לחצו כאן

29.11.17 "כך הפך HIV למחלה כרונית" לקריאת הכתבה לחצו כאן

דניאל גורדון, דובר 

בוגר תואר ראשון בפוליטיקה, תקשורת וסוציולוגיה. בעברו, דניאל ניהל קמפיינים מוצלחים בתחום הפוליטיקה והתקשורת לגופים פרטיים. כיום, דניאל הוא דובר הוועד והוא אחראי על כל הזירות התקשורתיות, ניו מדיה ודיגיטל. 

אדם מיקי בן שימול, פיתוח משאבים

אחראי על פיתוח המשאבים בעמותה. במסגרת תפקידו מרכז ומטפח קשר עם קרנות, תורמים פרטיים בארץ ובחו"ל ומשרדי ממשלה. עובד מול בעלי התפקידים בארגון ומלווה את הפרויקטים לשם גיוון  מקורות המשאבים. אדם התנדב בוועד במשך שנתיים לפני כניסתו לתפקיד וההתנדבות בוועד, שינתה לו את התפיסה על HIV  ב-180 מעלות: ממקום של פחד למקום של הבנה וקבלה.

מירב אורן, אחראית מיניות בריאה

בוגרת תואר ראשון בהתפתחות האדם ותקשורת ובעלת תואר שני בייעוץ חינוכי. את עבודתה בוועד החלה לפני 7 שנים כמנחת סדנאות לבני נוער על מיניות בריאה. לאחר שנתיים, התקדמה מירב להיות אחראית על תחום המיניות הביראה בוועד, תחת מערך ההסברה. באמצעות הסדנאות למיניות בריאה, זוכים התלמידים לדבר על מיניות בצורה כנה, לא שופטת, בטוחה ומלמדת.

טל אברמן רכזת תחום חסרי מעמד ומבקשי מקלט

בוגרת תואר ראשון בלימודי אפריקה והיסטוריה כללית מאוניברסיטת תל אביב. טל הצטרפה לצוות הוועד בשנת 2017. במסגרת עבודתה, היא מובילה את פרויקט ההסברה המניעה, מערך הבדיקות בקהילת חסרי המעמד וכמו כן במתן סיוע ותמיכה לנשאים חסרי מעמד אזרחי. לפני הצטרפותה לצוות הוועד, עבדה כרכזת מועדונית טיפולית של ילדי רווחה מקהילת מבקשי מקלט. כחלק מתפקידה הייתה אחראית על תפעולן של המועדוניות, בניית מערכי הדרכה, ליווי הילדים וטיפול בצרכיהם.

מור נהרי, עובדת סוציאלית ורכזת תחום ההתמכרויות

בוגרת BSW מאוניברסיטת תל אביב. מור החלה כמנחת סדנאות הסברה בוועד באוגוסט 2014, ולאחר סיום לימודיה השתבצה כעובדת סוציאלית האמונה על טיפול במשתמשים בסמים בהזרקה. טרם הצטרפותה לוועד עבדה שנים רבות עם בני נוער במצבי קצה בשלל מסגרות. כיום, מאיישת את שני סניפי הוועד הממוקמים בתל אביב ובבאר שבע, ומעניקה שירותים פסיכו-סוציאליים. במסגרת התפקיד, מור מלווה ומעניקה טיפול פרטני וקבוצתי לאנשים החיים עם HIV ומשפחותיהם. בנוסף לכך, היא מרכזת את תחום ההתמכרויות בוועד, חברה ב"אילסם" (החברה הישראלית לרפואה וטיפול בהתמכרויות) ומקיימת שיתופי פעולה עם מסגרות המטפלות בהתמכרויות ברחבי הארץ. כחלק משיתופי פעולה אלו, מור מנחה סדנאות למכורים, מכשירה צוותים טיפוליים וחינוכיים בתחום ה-HIV ועוזרת בליווי ובמיצוי זכויות בתחום.

אבישג רובינשטיין, עובדת סוציאלית, אחראית תחום כמסקס

בוגרת תואר שני MSW בעבודה סוציאלית קלינית בהצטיינות באוניברסיטת חיפה, ובימים אלה מתמחה בטיפול מיני- באוניברסיטת בר אילן. הצטרפה לצוות המקצועי של הוועד ב 2011.  בעלת ניסיון טיפולי בתחומים הבאים: דיכאון, חרדה, טראומה מינית, אובדן ואבל, דימוי עצמי ותהליכי גיבוש זהות. עובדת בשיטה דינאמית ובשיטה קוגניטיבית התנהגותית (CBT) בהתאם לצרכי הפונה. במסגרת תפקידה בוועד, אבישג מלווה ומעניקה טיפול פרטני לאנשים החיים עם HIV ובני משפחותיהם, מלווה צוות מקצועי ומנחת קבוצות. תפקידים קודמים: לפני כן מילאה שורה של תפקידי טיפול בפנימיות פוסט אשפוזיות לנוער בסיכון.

נעם מסטבוים, עובדת סוציאלית

בוגרת תואר ראשון במשפטים ומוסמכת בעריכת דין, ובוגרת תואר שני בעבודה סוציאלית, מאוניברסיטת ג'ורג'יה בארה"ב. הצטרפה לצוות המקצועי של הוועד בדצמבר 2013.

במסגרת תפקידה בוועד, נעם מלווה ומעניקה טיפול פרטני וקבוצתי לאנשים החיים עם HIV ובני משפחותיהם. טרם הצטרפותה לוועד, נעם עבדה ב – POSITIVE IMPACT , ארגון המעניק טיפולים נפשיים לאנשים החיים עם HIV, בני זוגם ובני משפחתם. הארגון ממוקם בעיר אטלנטה אשר בארה"ב, עיר שבה אחוז הנשאים הוא מהגבוהים בארה"ב.

אסמאית מרהציון טספמרים

בוגרת החוג לכלכלה ועסקים. אסמאית  היא אזרחית אריתראית, דוברת טיגרינית, אמהרית, ערבית, אנגלית ועברית. בעברה לקחה חלק אקטיבי בפעילויות של הסברה ומניעה לHIV ומחלות מין  באירתריאה. בשנת 2010, אסמאית היגרה לישראל וכיום היא עובדת בוועד עם מבקשי מקלט כמגשרת קהילתית.

איילה חמו, מנהלת חשבונות

לימודי חשבונאות במכללה למנהל. משמשת כמנהלת החשבונות של הוועד משנת 2014

לירון וסרמן בן יהודה, מנהל מרכז הבדיקות סניף ת"א

החל להתנדב בוועד בשנת 2012 כיועץ במרכז הבדיקות האנונימיות ושם מצא את יעודו. בשנת 2014 עזב את עולם ההייטק, הצטרף לצוות המקצועי של הארגון והשתלב בצוות המנהל של מרכז הבדיקות האנונימיות. במסגרת תפקידו אחראי על העבודה השוטפת עם מעבדת ה-HIV וכן על ניהול מתנדבי מרכז הבדיקות בתל אביב.

אליה זימן, מנהלת סניף באר שבע

 בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ולימודי מדינת ישראל מאונ' בן-גוריון וסטודנטית לתואר שני בפסיכולוגיה שיקומית. בעברה התנדבה אליה בארגון 'בנפשנו' במסגרתו סייעה בכתיבת ניירות עמדה , ביצירת קשרים פרלמנטריים ובארגון הפגנה למען בריאות נפש ממלכתית ובועד החטיבה השיקומית. במקביל לעבודתה בועד אליה עובדת כרכזת תעסוקתית מטעם הג'וינט בתכנית עבור אנשים עם הפרעות קשב ולקויות למידה.  

סהר אביטל, אחראי חלוקת אמצעי מניעה בקהילה הגאה   

הקים ומנהל את מערך חלוקת הקונדומים לקהילה הגאה במסגרת "בלה דואגת". מנהל בקו הפתוח ופעיל במרכזי הבדיקות בפלורנטין ובגן מאיר

בן דורון, מנהל המשרד   

מונה למנהל המשרד של הוועד בנובמבר2016. מגיע מתחום הפקות הטלוויזיה והאינטרנט, ותפקד כמנהל הפקות בגיל הפקות וכמפיק שטח בוואלה.