שאלות נפוצות ותשובות חשובות

זרוע ההסברה בקרב הקהילה הגאה

הקהילה הגאה (בלה דואגת)

"בלה דואגת", זרוע ההסברה של הוועד למלחמה באיידס בקהילה הגאה מציגה: הבית שלכם למידע עדכני, חדשות, אירועים, מידע על בדיקות HIV והתשובות לכל השאלות החשובות.

מי זאת בלה?

"בלה דואגת" הוקמה בשנת 1994 על-ידי קבוצת פעילים בקהילה הגאה מתוך צורך ליצור הסברה ממוקדת לקהילה. פעילותנו מתמקדת בהפקת חומרי הסברה שידברו אל הקהילה בגובה העיניים ובשפתה תוך השמת דגש על היותה של הקהילה קבוצה בעלת סיכון גבוה.

 

 

"בלה דואגת" מופעלת על ידי מתנדבים מקרב הקהילה העושים עבודת שטח במקומות המפגש של הקהילה; חלוקת חומרי הסברה וקונדומים, הפעלת ניידת בדיקות במקומות הבילוי, הפקת אירועי התרמה להגברת המודעות ועוד.

 

התחלה בטוחה

בדרך לדייט? מחכה לסטוץ שיבוא? זוגיות חדשה? מה אתה צריך לדעת?

סטאטוס ה-HIV של כל אחד הוא עניינו הפרטי. כשאתה פוגש מישהו חדש, בין אם זו תהיה תחילתה של זוגיות מופלאה ובין אם זה הולך להיות סטוץ חייך, התיק הרפואי שלו הוא עניינו הפרטי. כמו שיש דברים רבים שאתה תבחר לחשוף אולי בהמשך מערכת היחסים שלכם (אם בכלל, ואם תהיה כזאת), סביר שגם הוא לא יבחר להציג את עצמו כאדם שחי עם HIV.

 

כשזה מגיע  להתחלות, אל תסמוך על אף אחד. לא כי אנשים הם רעים ורוצים לפגוע בך, פשוט כי חלק גדול מהאנשים שתכנס איתם למיטה בכלל לא יודעים את סטאטוס ה-HIV העדכני שלהם, וכי לכל אחד יש היסטוריה מינית שאתה לא שותף לה, והיסטוריה רפואית שהיא לא עניינך.

 

 

אתה צריך לשמור על עצמך ולהשתמש בקונדום. בכך פתרת את כל החששות. גם כשאתה יוצא לדייט, ואתה בדרך כלל לא נכנס למיטה בפעם הראשונה, קח איתך קונדום, זה לא מזיק, ואם תחליט להיות ספונטני – תהיה ספונטני בטוח.

"בלה דואגת" מעודדת בדיקות בקרב הקהילה הגאה - הדרך לחיים בריאים מתחילה בידיעת סטאטוס ה-HIV שלך.