______

12 טיפים לאורגיה הביתית המושלמת

אורגיות ממזמן הפכו לעניין שבשגרה בסצנת הסקס שלנו. הוועד למלחמה באיידס, אסף עבורכם 12 טיפים לאורגיה הביתית המושלמת

אז איך מתחילים

1.       אורגיה מתוכננת מראש זה הכי טוב! – נכון, זה אולי נשמע פחות סקסי לתכנן אורגיה מראש, אבל להגיע לאורגיה כשאתם יודעים מראש מי המשתתפים (או לפחות איך הם נראים) וכשאתם יודעים מראש כמה משתתפים יהיו, מאפשר לכם יותר שליטה, יותר אינטימיות ואופציה יותר גבוהה שיהיה לכם ממש ( אבל ממש!) כיף.

הכי מומלץ לבוא לאורגיה עם לפחות מישהו אחד שאתם מכירים וסומכים עליו ולקבוע ביניכם מראש שכל אחד דואג ושם לב לשני- לפעמים עוד זוג עיניים אוהבות, זה בדיוק מה שצריך כדי שתרגישו בטוחים ובנוח.

2.       הגדירו את הגבולות שלכם ושמרו על הגבולות של אחרים- לפני ההגעה לאורגיה, הגדירו מול עצמכם את הגבולות ואת הדברים שחשובים לכם ויידעו את שאר המשתתפים בהם ("סורי חברים... אני לא בפיסטינג"). כמובן שתוך כדי אתם תמיד יכולים להחליט אחרת, אבל חשוב להשקיע מחשבה ולהגדיר לעצכם ולאחרים כללי יסוד מראש.

3.        I DO!- תמיד בררו הסכמה מראש וכבדו את הגבולות של אחרים. תקשורת זה הדבר הכי חשוב לאורגיה מוצלחת. שאלות כמו : "זה בסדר?", "זה נעים לך?", "להמשיך?" ו"אפשר?" הן קצרות, ענייניות ומוודאות הסכמה. זכרו ששתיקה לא אומרת הסכמה ואל תסמכו על טלפתיה ועל החוש השישי. אל תפחדו להגיד מה אתם אוהבים, מה לא, אם אתם רוצים מהר יותר, חלש יותר או במקום אחר. זכרו שלא משנה מה, בכל שלב, אם משהו מרגיש לכם לא נעים ולא נוח, אתם יכולים פשוט לקום וללכת. 

4.       שמרו על הבריאות שלכם- ההגדרה לסקס בטוח משתנה אצל כל אחד. הגדירו מראש באיזה אמצעי מניעה אתם משתמשים, וודאו שזה מוסכם על כל המשתתפים והקפידו להביא אותם אתכם. זכרו שקונדום הוא אמצעי המניעה המרכזי למניעת הדבקה בHIV וברוב מחלות מין האחרות.

אם אתה על  PrEP, אתה לא צריך לדאוג מה הסטטוס HIV של המשתתפים באורגיה, כיוון שאתה מגן על עצמך. זכור תמיד שמישהו שיודע שהוא חיובי ל-HIV  ונוטל את הטיפול התרופתי בצורה אחראית והוא UNDETEABLE  - הסיכוי שידביק אחר ב- HIV הוא אפסי. יחד עם זאת, PrEP  מפחית את שיעור ההדבקות אולם לא בהכרח מונע אותן לגמרי, אם תשכח לקחת את הכדורים, הטיפול לא יהיה יעיל וחשוב לזכור שהטיפול לא מונע הדבקה במחלות מין אחרות ואם לא משתמשים בקונדום הסיכוי להדבקה במחלות מין אחרות עולה.

5.       אורגיה זה לא סרט פורנו- כל עוד שאין לכם במאי, מפיק, תאורן ומאפר שמוודאים שהכול הולך חלק, שהכול נראה טוב ושכל אחד יודע איפה הוא עומד ומתי הוא נכנס- רוב הסיכויים שיהיו רגעים מביכים ולא מוצלחים וזה בסדר גמור. הכירו במבוכה ותצחקו עליה ביחד.

6.       זה לא רק הכמות, זאת גם האיכות- לפני שנדבר על כמות המשתתפים בואו נדבר רגע על האיכות. אם אתם המארגנים והמארחים של האורגיה, וודאו שאתם מזמינים אנשים עם גישה חיובית לסקס, בוגרים, מכבדים וכאלו שאפשר לסמוך עליהם. אם אפשרתם לאורחים שלכם להזמין אורחים משלהם אז וודאו שהם גם מכירים ושומרים על הסטנדרטים שלכם. בנוגע לכמות אתם יכולים להזמין כמה משתתפים שאתם רוצים (כמה שיותר יותר טוב, לא?!), רק רצוי ליידע מראש את שאר המשתתפים כמה מגיעים ובמידה ויש שינויים.

7.       מחמאה זאת לא מילה גסה- אנשים יכולים להיות לחוצים, ביישנים או לא גאים בגוף שלהם כשהם משתתפים באורגיה ולכן כדי שהם ירגישו בנוח, ישתחררו ויאפשרו לאורגיה להיות הדבר הכי כייפי שיש, חשוב שכל המשתתפים יהיו אנושיים, מנומסים ונחמדים. זכרו שאף גוף לא מושלם וזה מה שעושה את כולנו יפים. הקפידו להחמיא לשאר המשתתפים על מגוון דברים כמו לבוש, קעקועים, ריח, איבר המין שלהם וכו' ותראו איך כולם מתחילים להרגיש בנוח. גם זכרו שכשמישהו מחמיא לך זה מעלה את הביטחון העצמי שלך והרי אין דבר יותר סקסי מביטחון עצמי.

8.       לא כולם יעשו לכם את זה וזה בסדר- משיכה מינית זה משהו שמשתנה מאחד לאחד ויכול להיות שתגיעו לאורגיה וכולם יהיו סקסיים בעיניכם ויכול להיות שלא! אז אם כולם סקסיים בעיניכם איזה כיף לכם! ואם לא אז אתם לא חייבים להיות איתם במגע, אם אתם לא רוצים. יחד עם זאת, אל תגרמו להם להרגיש לא בנוח ואל תגרמו להם להרגיש שאתם שופטים או מבקרים אותם על סמך המראה החיצוני שלהם. במקום זאת, תעריצו את הגיוון האנושי המדהים הזה, תחמיאו להם ובאותה נשימה תגידו בחיוך שלמרות זאת, זה פחות עושה לכם את זה ותעברו להתמקד במי שכן.

9.       אין כמו בבית-  אורגיה טובה צריכה מרחב נעים, בטוח ומאפשר. אם אתם המארחים של האורגיה בביתכם, וודאו שיש לכם בבית מספיק מקום לכולם, שיש אזור שבו יהיה ניתן לנוח ולהירגע ואזור מופרד שבו תתקיים הפעילות המינית. עדיף לפתוח בפני המשתתפים את האפשרות להתקלח לפני או אחרי וודאו שיש מים חמים ומספיק מגבות לכולם.

10.   תגיעו נקיים- יכול להיות שתכננתם לבוא לאורגיה ולהיות יותר אקטיביים ובסוף יצאתם פאסיביים. יכול להיות שתכננתם לשבת בצד ולהסתכל ובסוף מצאתם את עצמכם במרכז העניינים.

11.   אקססוריז- חוץ מאמצעי מניעה, וודאו שיש מספיק חומרי סיכה לכולם, כפפות, צעצועים, תחפושות וכל דבר אחר שעושה לכם את זה.

12. סקס, סמים ואלכוהול- יש דברים שעדיף לא לערבב ומצד שני יש את המציאות.

חשוב שתגדירו מראש באיזה חומרים אתם מוכנים להשתמש ובאיזה לא ותכירו בגבולות שלכם בסמים ובאלכוהול.

עדיף להביא מהבית את הכמות שאתם רוצים לצרוך באותו ערב ולהקפיד לא לצרוך יותר ממנה. שימו לב גם לשעון זמנים- מתי הייתה הפעם אחרונה שלקחתם ומתי מותר לכם לקחת שוב ( סמים ואלכוהול לרוב מטשטשים את תחושת הזמן ואת שיקול הדעת).

אל תנסו באורגיה סם חדש שמעולם לא ניסיתם- אתם לא יודעים איך תגיבו או תרגישו תחת ההשפעה שלו ועדיף להתנסות במשהו חדש לראשונה בסביבה יותר מצומצמת.

חשוב מאוד לא לערבב ולבדוק מראש אינטראקציות עם התרופות שאתם גם ככה לוקחים (טיפול תרופתי לHIV, ויאגרה וכדומה).

כמו כן, מומלץ לדעת מראש באילו חומרים שאר המשתתפים מתכוונים להשתמש, מה שיעזור לכם לקבל החלטה אם זאת אורגיה שאתם רוצים לקחת בה חלק או לא. זכרו שאם באיזשהו שלב אתם לא מרגישים טוב, שתפו מישהו מהמשתתפים בכך- אל תתביישו, זה יכול לקרות לכולם.מה הסיכוי?

בשנים האחרונות חלה מהפיכה של ממש, בהבנה שלנו אודות ההשפעה החיובית שיש לטיפול התרופתי הניתן לאנשים החיים עם HIV. כבר לפני כעשור החלו להתפרסם תוצאות של מחקרים רפואיים אמינים, שרמזו על פריצת דרך של ממש ביכולתו של הטיפול התרופתי לצמצמם את רמת הנוכחות של נגיף ה-HIV במחזור הדם של המטופל עד לכדי כך, שבבדיקת כמות הנגיף בדם אין לא ניתן למצוא את הנגיף. כלומר, אלו מחקרים המוכיחים, שהטיפול הניתן היום לנשאים הוא כל כך יעיל, שהוא מביא את המטופל למצב שאותו אנו מגדירים היום undetectable. קרי, בלתי ניתן לאיתור.[1] זהו מצב חדש, שלא היה מוכר לנו בעבר, לפני שתוצאות מחקרים אלה פורסמו באופן רשמי ומסודר. תשאלו, מה ההבדל בין מצב שבו נשא מוגדר כ-undetectable לעומת מצב של הבראה מלאה וסופית? הניסיון מראה, שבגופם של נשאים שכבר היו undetectable ושהפסיקו, מסיבה כלשהי, לקחת את הטיפול המוצלח הזה - הנגיף הצליח להשתכפל ולהביא לעלייה בעומס הנגיפי בדם בחזרה. זה אומר, שהטיפול היום מעלים את הנגיף כמעט לחלוטין מגופו של הנשא, אולם לא באופן סופי ומוחלט.

מה בדקו החוקרים?

המחקרים המדוברים נערכו (וחלקם עדיין נמשכים), על ידי חוקרי איידס/  HIV על בני אדם. אלו לא מחקרים על חיות מעבדה. כאן מדובר בזוגות, הטרוסקסואליים והומוסקסואליים, שהסכימו באופן מודע ומתוך רצון לקדם את המחקר בתחום, לקחת חלק.  אלו מחקרים, שבאופן טבעי בחנו את ההשלכות של ההתנהגות המינית של  אותם נחקרים לאורך זמן ממושך (חודשים ושנים). בכל המחקרים מדובר בזוגות מעורבי סטטוס, כלומר: אחד מבני הזוג הוא נשא HIV והשני אינו. חלק מן הזוגות קיימו יחסי מין ללא קונדום בתוך מערכת היחסים בה היו. כולם הסכימו להיות תחת משטר של ניטור ודיווח לעורכי המחקר אודות התנהגותם האינטימית, ולהיות תחת השגחה רפואית, שכללה בדיקות דם תקופתיות וכמובן – שימוש נכון בטיפול התרופתי על ידי הנשא/ית.

מה נמצא באותם מחקרים?

התוצאות שהתקבלו הן דרמטיות ואינן משאירות מקום לספק. הן הפתיעו  גם את החוקרים האופטימיים ביותר, והן מראות, שקיום יחסי מין לא מוגנים במערכת מונוגמית, עם פרטנר/ית נשא/ית HIV , שנותר/ת undetectable בתקופת המחקר, לא הביא להידבקות בנגיף על ידי הפרטנר השלילי ב-כמעט 100% מהמקרים. לדוגמא: מחקר אירופאי מקיף, שהתחיל בשנת 2005 ונמשך במשך עשור שלם, עד 2015, כלל למעלה מ-1700 זוגות מעורבי סטטוס מתשע מדינות מערב אירופאיות שונות (!) בו זמנית. במחקר זה, רוב המשתתפים היו זוגות הטרוסקסואלים. בשנת 2011 התפרסמו תוצאות הביניים של מחקר מקיף זה, אשר הראו כי ב-100% לא נרשמה הדבקה. בבואם לחקור, מהו הדבר שהביא להידבקות בקרב אותם מקרים בודדים של מקרי הדבקה שאירעו במסגרת המחקר, נתקלו החוקרים בסיבות הקשורות ל"גורם האנושי". כלומר, מצבים שבהם לקיחת הטיפול אולי לא היתה סדירה, קיומה של מערכת יחסים מחוץ למערכת היחסים המונוגמית והמנוטרת, וכהנה וכהנה גורמים הקשורים להתנהגותם של בני הזוג. כל האמור לעיל, אינו אומר שאפשר לוותר על הקונדום, בוודאי ככל שהדבר נוגע לקיום יחסי מין מזדמנים. תוצאות טובות אלה הן תוצאה של זוגות שהתנהגותם בוקרה על ידי חוקרים, תוך ניטור קבוע של מצבם הרפואי ושימת הלב הנדרשת בהשתתפות במחקר מסוג זה. בנוסף, כידוע, קיימות מחלות מין נוספות שעולם הרפואה עדיין לא מיגר, כמו עגבת וזיבה, ושהמניעה העיקרית נגדן היא עדיין קיום יחסים עם קונדום.

אם הטיפול כל כך מוצלח, האם הוא מצמצם כבר היום את שיעורי ההדבקה?

נציין, כי גם מערכת הבריאות הישראלית הבינה את היתרון העצום שיש למצב הרפואי החדש על מיגור המגיפה ושיעורי ההידבקות שהיא עלולה לייצר. כלומר, הרופאים במחלקות הזיהומיות המטפלים באופן יומיומי באנשים החיים עם נגיף ה-HIV, מבינים היום שנשא מטופל כראוי, השומר על מצבו כ-Undetectable, הוא לרוב אינו מדבק. כך שיוצא שלטיפול התרופתי הניתן היום לנשאים יש שתי תועלות מדהימות:

  • הוא מציל את חייו של האדם החי עם HIV.
  • הוא מונע הדבקה.

בישראל, ברוב המקרים, ברגע שאדם מאובחן כנושא את נגיף ה-HIV, המלצתנו הרופאים היא להתחיל ולהעניק לו את הטיפול התרופתי מוקדם ככל שניתן. ומאחר ובישראל, היענות האנשים החיים עם HIV בלקיחת הטיפול באופן קבוע ומסודר, היא מהגבוהות בעולם, יש לכך השפעה חיובית על מספר הנדבקים בנגיף מדי שנה. מובן מכך, כי אנשים שאינם מודעים למצבם הרפואי, הינם הגורם המסכן ביותר בחברה הישראלית היום, ככל שזה נוגע להידבקות בנגיף ה-HIV ובמחלות מין אחרות. מכאן ניתן להבין כמה חשוב להסיר את הספק וללכת להיבדק. יודגש שוב, העובדה כי אדם מטופל מיטבית אינו מדבק נכונה עבור נשאים שהם UNDETECTABLE מזה תקופה הנמצאים תחת מעקב רפואי ובדיקות עוקבות. [¹] חשוב להדגיש כי לא מדובר בבדיקת HIV שגרתית בה בודקים נוכחות של נוגדנים לנגיף והיא תהיה חיובית לעולם במי שנדבק בנגיף.

ד"ר איציק לוי מנהל המחלקה הזיהומית המרכז הרפואי שיב"א תל השומר

להלן הקישורים לפרסומים אודות המחקרים שבחנו את השלכות הטיפול התרופתי על הידבקות בקיום יחי מין לא מוגנים:

1.HPTN 052  האתר הרשמי של הגוף שניהל את המחקר ד"ר מירון כהן, מנהל מוסד לבריאות הציבור ומחלות מדבקות באוניברסיטת צפון קרולינה, ארצות הברית, ומי שניהל את המחקר, סיכם את תוצאותיו כך: "זהו מחקר שתוכנן לבחון שתי שאלות: האם טיפול תרופתי לנשאי HIV ימנע הדבקה בקיום יחסי מין, והאם מתן טיפול תרופתי מוקדם ככל שאפשר, ישפר את מצבו הרפואי העתידי של הנשא המטופל. התשובה שלנו לשתי השאלות הללו היא כן מוחלט".

2.PARTNER פרטנר הוא מחקר ארוך טווח שנערך בשיתוף פעולה מרשים של 75 מרפאות, מוסדות מחקר ובתי חולים מ-14 מדינות מערב אירופה. המחקר כולל 458 זוגות של גברים הומוסקסואלים ו-687 זוגות הטרוסקסואלים. לקריאה אודות המחקר ותוצאותיו. ציטוט מתקציר המחקר: "תוצאות ממחקר זה, שפורסמו בכנס בשנת 2014 (CROI), מראות כי לא הודגמה שום הדבקה ב-HIV ממגע מיני עם נשא המוגדר כ-Undetectable. למרות שהיו הדבקות חדשות במהלך תקופת המחקר, אף אחת מהן לא היתה קשורה לפרטנר החיובי שלקח חלק במחקר. בכל אחד ממקרי ההדבקות שאירעו, ניתוח גנטי של הווירוס הראה, שמדובר בהדבקה מפרטנר אחר, שאינו בן הזוג החיובי".