______

תערוכת "אמנות ישראלית 2017"

התערוכה, הנערכת זאת השנה ה-18, תוקדש לקידום אמנים ישראליים ואמנות ישראלית ותעניק במה נרחבת לאמנים צעירים מ-"מוסררה" – בית הספר הרב תחומי לאמנות וחברה בירושלים ומ-"בית האמנים בנגב" בבאר-שבע בתערוכה "אמנות ישראלית 2017" יוצגו כ-700 עבודות של כ-600 אמנים מובילים בישראל, לצד עבודות של דיירי כפר עידוד, כחלק מתפיסת העולם של בנק הפועלים לקידום קהילות בעלות צרכים מיוחדים בנוסף, כחלק מהרצון לקדם ולהנגיש את האמנות הישראלית, התערוכה השנה תציע לראשונה פוסטרים של 10 יצירות אמנות מוכרות של אמנים ישראליים שיוצעו למכירה לקהל הרחב במחיר שווה לכל כיס ההכנסות מהמכירות, הינן תרומה לוועד למלחמה באיידס בישראל, והאמנים מקבלים סכום של 25% מהמכירה

הוועד למלחמה באיידס מחפשים מנהל/ת משרד בחצי משרה

תערוכת אמנות ישראלית שבנק הפועלים מעניק לה חסות ומארח, זאת השנה ה-18, הפכה למסורת ותוקדש השנה למען קידום אמנים צעירים ואמנות ישראלית.

כמדי שנה, הבנק פותח את שעריו ומזמין את הציבור הרחב לתערוכת האמנות הגדולה בישראל המוצגת על גבי 7 הקומות בבניין ההנהלה המרכזית של בנק הפועלים בתל אביב, להצטרף אל מאות האמנים אשר תרמו מפרי יצירתם לבוא וליהנות מתערוכה איכותית.

השנה, התערוכה תוקדש לקידום האמנות הישראלית ותעניק במה נרחבת לאמנים ישראליים צעירים.  בתערוכת "אמנות ישראלית 2017" יוצגו יצירות של אמנים צעירים מ-"מוסררה" – בית הספר הרב תחומי לאמנות וחברה בירושלים, אשר נוסד בשנת 1986 בשכונת מוסררה בעיר וכיום הוא אחד מבתי הספר המובילים ללימודי אמנות בישראל.

כמו כן, בתערוכה יוצגו יצירות של אמנים מ-"בית האמנים בנגב" – גלריה ססגונית הממוקמת בעיר העתיקה של באר שבע המעניקה במה לאמנים צעירים מהעיר ומכל אזור הנגב.

לתערוכת "אמנות ישראלית 2017" נרתמו למעלה מ-600 מאמני ישראל המובילים, ביחד עם אמנים חדשים, צעירים ומבטיחים. לצד עבודות אלו יוצגו גם עבודות של דיירי כפר עידוד כחלק מתפיסת העולם של בנק הפועלים לקידום קהילות בעלות צרכים מיוחדים.

בנוסף, כחלק מהרצון לקדם ולהנגיש את האמנות הישראלית, התערוכה השנה תציע לראשונה פוסטרים של 10 יצירות אמנות מוכרות של אמנים ישראליים שיוצעו למכירה לקהל הרחב במחיר שווה לכל כיס.

תערוכת האמנות הגדולה בישראל מצדיעה לאמנות ישראלית ולאמנים ישראליים צעירים

בין האמנים המציגים ניתן למצוא את יגאל תומרקין, קרן שפילשר, סמי די, לאה ניקל ז"ל, מירי דוידוביץ, יאיר גרבוז, עליזה אולמרט, רזיה גרשון, ניסים בן אדרת, אלי אילן ז"ל, סעיד אבו שקרה, מנשה קדישמן ז"ל, פריד אבו שקרה, חלבין מיכל, ציבי גבע, זיו קורן, עופר ללוש, מיכל פורר, עידו בראל, סיגלית לנדאו, נתן אלקנוביץ, רוני בן שמחון, גולי כהן, שרון דרעי, גלעד אופיר, רפי פרץ, נעמי ספיר, אליאור, אן בן אור, עידו שמי ועוד רבים וטובים.

תערוכת "אמנות ישראלית" מהווה מקור מימון מרכזי של הוועד למלחמה באיידס, הארגון הלא ממשלתי היחיד ברמה הלאומית, הוותיק ובעל המשקל הרב ביותר בתחום האיידס בישראל. הוועד פועל למניעת הדבקות חדשות ב-HIV, מפעיל מערך בדיקות ארצי, ומערך סדנאות הסברה לבני נוער כדי לקדם ידע אודותHIV  ואיידס והתנהגות מינית אחראית ולקדם את בריאות כלל הציבור בכל הנוגע לאיידס. הוועד למלחמה באיידס פועל גם להגן על הזכויות, האינטרסים, תוחלת  ואיכות החיים של אלו החיים עם HIV  בישראל. התערוכה מאפשרת לוועד למלחמה באיידס להמשיך בפעילותו הענפה למען אלפי האנשים בישראל שחיים עם HIV ולמען מניעת הדבקתם של מאות אלפים נוספים.  התערוכה מוקדשת לזכרה של הגב' לאה רבין ז"ל, שהייתה מהראשונות לתמוך ולפעול למען הגברת המודעות לנושא.

ההכנסות מהמכירות, הינן תרומה לוועד למלחמה באיידס בישראל, והאמנים מקבלים סכום של  25% מהמכירה.

התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב במוצ"ש 11.02.17 בין השעות: 19:30-23:00, בבניין ההנהלה של בנק הפועלים ברחוב יהודה הלוי 63 ת"א.

על בנק הפועלים והתרומה לקהילה

בנק הפועלים ניצב בראש רשימת הארגונים הכלכליים בישראל התורמים סכומים גדולים למטרות חברתיות ומקדם פרויקטים רבים בתחומי החינוך, התרבות והאמנות ברחבי הארץ.

כחלק מהחזון, מהאסטרטגיה ומהערכים של בנק הפועלים, רואה עצמו הבנק מחויב למעורבות פעילה ומובילה בחברה ובקהילה, לצד המנהיגות העסקית והיוזמה בתחום הכלכלי.

מעורבות ותרומה זו היא חלק מתפיסה ניהולית מתקדמת, אשר גורסת כי גוף הפועל בתוך קהילה ושואב מתוכה את עובדיו ואת לקוחותיו כאחד - הינו חלק בלתי נפרד ממנה, וכגורם מוביל עסקית, עליו גם לחזק, להוביל ולגרום לשינוי בה.

הבנק מעודד גם את העובדים להשקיע מזמנם לפעילות קהילתית, באמצעות מגוון אפשרויות לתרומה אישית של העובדים ומתן אותות הוקרה למתנדבים המצטיינים.