______

שירותים לקהילה החיובית

הוועד למלחמה באיידס מלווה ומעניק שירותים לקהילה החיובית, קהילת האנשים והנשים החיים עם HIV

הוועד למלחמה באיידס מחפשים מנהל/ת משרד בחצי משרה

הוועד למלחמה באיידס הינו הגוף הלא ממשלתי היחידי בארץ המלווה ומעניק
שירותים לקהילה החיובית, קהילת האנשים והנשים החיים עם HIV. מתוך ההבנה כי כיום HIV הינה מחלה כרונית, מטרתנו העיקרית
היא לשפר את איכות החיים של חברי הקהילה, לתמוך וללוות בנקודות שונות במהלך החיים.
החיים עם HIV,
בין אם קיבלתם תשובה עכשיו או לפני עשור, עשויים להציג אתגרים במישורים שונים.
בניגוד למה שרובנו חושבים, HIV הוא לא המקור לכל הבעיות שלנו והנפח שהוירוס יתפוס בחיים שלך תלוי רק בך.
אנחנו כאן כדי לתת את הכלים והליווי במידת הצורך על מנת להחזיר את החיים למסלולם.

צוות המערך הפסיכו-סוציאלי בוועד מורכב
מעובדת סוציאלית ורכז שירותים חברתיים ואחראי על קידום זכויות וטיפול במקרי
אפליה על רקע HIV.
אנו מציעים מפגשים טיפוליים פרטניים ומשפחתיים ,ליווי ועזרה בקישור למרכזים רפואיים, קבוצות טיפוליות וחברתיות, מידע,
סיוע וליווי במיצוי זכויות מול גופים שונים ובמקרים של אפליה על רקע HIV ,כנסים ואירועים חברתיים , קבוצת פייסבוק סגורה, וניוזלטר עם כל החדשות והעדכונים בנושא HIV  מהארץ ומהעולם. מידע מורחב על השירותים שלנו
תוכל/י לקרוא למטה.

אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, מחשבה, התייעצות או בקשה:

שירותים חברתיים ותלונות בנוגע לאפליה על רקע HIV

משרד: 03-5613000 שלוחה 109, נייד 054-3200071, מייל:  poz@aidsisrael.org.il

עו"ס מור ארם- שירותים פסיכו סוציאליים בתל אביב

משרד: 03-5613000 שלוחה 104, מייל:  social2@aidsisrael.org.il

מתוך ההבנה כי כיום HIV הינה מחלה כרונית, מטרתנו העיקרית היא לשפר את איכות החיים של חברי הקהילה, לתמוך וללוות בנקודות שונות במהלך החיים.בניגוד למה שרובנו חושבים, HIV הוא לא המקור לכל הבעיות שלנו והנפח שהוירוס יתפוס בחיים שלך תלוי רק בך.

שירותי תמיכה

טיפולים פרטניים

הוועד למלחמה באיידס מפעיל מערך שירותים פסיכו-סוציאלי שנועד ללוות אנשים החיים עם HIV. במסגרת המערך ניתנים שירותי ייעוץ ומתן מידע, שיחות טיפוליות אישיות ומיצוי זכויות בנושאים שונים. אנו בוועד מבינים כי לעיתים מתעורר הצורך גם בקרב בני משפחה, בני זוג או חברים קרובים לייעוץ נקודתי סביב מתן התוצאה ולכן אנו מציעים את עזרתנו גם מולם במידה ויש בכך צורך.

כל אדם שחי עם HIV, זכאי לקבל ללא תשלום את כלל השירותים הניתנים במסגרת המערך, ביניהם גם שיחות טיפוליות אישיות. דלתות המערך פתוחות לכל אדם שחי עם HIV. הפגישות יכולות להיות חד פעמיות או קבועות ועל בסיס שבועי. אנחנו כאן בשבילך כדי לתמוך, לייעץ, לכוון וללוות אותך בכל שלב בו תבחר/י לפנות אלינו.

קבוצות

מטרת הקבוצות הינה לייצר מרחב בטוח בו תוכלו לשתף, להשמיע, להתייעץ ולהיעזר באנשים המתמודדים עם אותן דילמות והכל בהנחיית אנשי מקצוע. בכדי להתעדכן בקבוצות המתקיימות כרגע בוועד לחצ/י כאן.

מטפלים חיצוניים

מצוקה נפשית יכולה להיגרם מסיבות רבות, ולעיתים קרובות עקב משברי חיים טבעיים ונורמליים  (כגון מחלה או פטירה של אדם קרוב, פרידה, גירושין, שינויי סטטוס בחיים ומשברים הקשורים בהתבגרות). לעיתים חשים במצוקה ורוצים אוזן קשבת בוגרת ומקצועית  שתאפשר תהליך טיפולי המתייחס למצוקה. מתוך ה הבנה כי HIV הינה מחלה כרונית, המטרה העיקרית של הוועד הינה לשפר את איכות וחווית החיים של אנשים החיים עם HIV וקרוביהם, בלי קשר למשך תקופת הנשאות, לגיל, מגדר, מצב בחיים ועוד... לכן, גייסנו בנוסף לעובדות הסוציאליות בוועד, מערך מטפלים מתנדבים. כעת עומדים לרשותכם 15 מטפלים המעניקים טיפול רגשי ארוך טווח במחיר המסובסד ביותר שניתן כרגע בשירותים ציבוריים בארץ. צוות  המערך כולל פסיכולוגים קליניים מומחים, עובדים סוציאליים בעלי תואר שני וכן בעלי  הכשרה בפסיכותרפיה. הטיפול הוא בגובה העיניים ללא שיפוטיות  ובדיסקרטיות מלאה. אנו מחויבים לשמור על חסיון כל פניה ומידע טיפולי על פי חוק זכויות החולה. צוות  המטפלים שלנו נבחר בקפידה וכולל תחומי התמחות שונים כגון: חיים עם סוד, דימוי  עצמי, זוגיות והורות, זהות מינית ומגדרית, התמכרויות, טיפול בדיכאון וחרדה, בדידות  ועוד. השירות  ניתן בחלקים נרחבים בארץ (כרגע מלבד אזור הצפון לצערנו), עלות השירות הינה 150 ש"ח למפגש.

ייעוץ זוגי או משפחתי- "פרוייקט אהבה

פרוייקט זה נולד בשנת 2006 כיוזמה משותפת בין הוועד למלחמה באיידס לבין מכון "שינוי" שהוא מהמובילים בארץ לטיפול זוגי ומשפחתי וממוקם בהרצליה. הפרויקט מסייע לא.נשים החיים עם HIV בקשר עם בני/ בנות זוגם, משפחתם וגורמים משמעותיים נוספים בחייהם. הטיפול ניתן ע"י צוות המכון שהתנדבו לקחת חלק בפרויקט ותחת הדרכתה של ד"ר שרה איווניר (מייסדת המכון וממנהלותיו לשעבר). הפניה מתבצעת ישירות למכון שינוי בטלפון 09-9551973. יש לציין כי הגעתם דרך הוועד למלחמה באיידס לפרוייקט אהבה. התשלום מסובסד.

רפואה משלימה

כיום, בעידן בו קיים טיפול תרופתי יעיל לHIV, אנו יכולים יותר להתמקד באיכות החיים לצד הוירוס. זהו הבסיס לתכנית הרפואה המשלימה בוועד. במקביל לרפואה המערבית, אך בשום אופן לא במקומה, אנו ממליצים לאדם שחי עם HIV להיעזר באמצעים נוספים שיסייעו לאיזון בין גוף לנפש, וזאת כמובן לאחר התייעצות עם הרופא המטפל ובהמלצתו. בחירת השיטה והתאמתה לצרכי המטופל תעשה בהתאמה לצרכי ולסגנון החיים שלכם. הטיפולים ניתנים תמורת תשלום סמלי בהתאם ליכולת כלכלית ובשמירה מוחלטת על דיסקרטיות. לפרטים ניתן לפנות לורדי בנש- רביב המרכזת את התכנית בוועד בטלפון: 054-9324994

שירותים חברתיים

הוועד מציע אירועים, מפגשים, הרצאות ופעילויות לחברי הקהילה החיובית. מטרת הפעילויות היא העצמה, הענקת ידע ותוכן איכותי בתחומים מגוונים וחיזוק הקהילה תוך יצירת מרחב בטוח ודיסקרטי ליצירת מערכות תמיכה וחברויות מתוך הקהילה עצמה. רבים מחברי הקהילה אינם מעוניינים בחשיפת סטטוס ה-HIV  שלהם ועל כן המפגשים הינם לחיוביים בלבד אלא אם כן צויין אחרת.

הדרך הטובה ביותר להישאר מעודכנים לגבי פעילויות המערך היא באמצעות הצטרפות לניוזלטר שלנו, אשר מאגד בתוכו מידע עדכני על פעילויות, חדשות מהארץ ומהעולם בתחום ה-HIV/איידס ופרויקטים יזומים של המערך. להצטרפות למייל השבועי לחצ/י כאן.

ליווי, ייעוץ, וסיוע במיצוי זכויות ובמקרים של אפליה על רקע HIV

הוועד למלחמה באיידס מספק ייעוץ, סיוע והכוונה בנושאים של מיצוי זכויות מול ארגונים ומוסדות רפואיים, בתחום הביטוח ועוד. כמו כן בוועד פועל מערך לטיפול בתלונות של אפליה על רקע HIV. למידע נוסף לגבי זכויות ולהגשת תלונה במקרה של אפליה לחצ/י כאן.