top of page

מרכז הבדיקות האנונימי

מרכזי הבדיקות האנונימיות של הוועד למלחמה באיידס פועלים למעלה מ-10 שנים, ומהווים מוקד הסברה חשוב לכלל האוכלוסייה ומקור תמיכה וסיוע לאנשים המתגלים כחיוביים.

המרכזים פועלים ברשיון ובתמיכת משרד הבריאות- המחלקה לשחפת ואיידס. 

שימו לב לדגשים, הערות, עלות הבדיקה ואופן קבלת התוצאה בהמשך העמוד

המרכזים שלנו

מרכז הבדיקות לקהילה הגאה
בשיתוף מרפאת לוינסקי

 

‍כתובת:

 המרכז הגאה, גן מאיר, קומה 2, תל אביב


שעות פעילות:

 ימי ראשון בשעות 17:00-19:00
(בדיקה מהירה עד 18:30)


מחירון:
כלל הבדיקות יינתנו ללא עלות למעט בדיקה מהירה בעלות 120 ש"ח (מסובסדת ע"י המרכז הגאה)

מרכז הבדיקות האנונימיות ת"א

כתובת:
רחוב
הנצי"ב 29א', קומה 3, תל אביב

שעות פעילות:

ימים ראשון עד חמישי בין השעות 17:00-19:30
(בדיקה מהירה עד 19:00)

 

דרכי הגעה: תחנת רכבת השלום, תחנת רק"ל יהודית

 

טלפון: 03-5613000 

הבדיקות שלנו

בדיקות STD

כלמידיה וזיבה (גונוריאה) הם חיידקים העשויים לגרום לזיהום מקומי העובר ביחסי מין. אמנם קונדום מוריד את סיכויי ההדבקה, אך החיידקים יכולים לדבק גם ביחסי מין מוגנים. אתרי ההדבקה הנפוצים הם: שופכה בגברים, פות בנשים, לוע ופי הטבעת. 

בחלק גדול מהמקרים, הזיהומים הינם א-סימפטומטיים, אך למי שפעיל.ה מינית מומלץ להיבדק באופן תקופתי בשל הסיכון להעברה לפרטנרים מיניים והסיכוי לסיבוכים. סימפטומים אפשריים הם שריפה במתן שתן, כאב גרון, הפרשות ועוד.

את הזיהומים ניתן לבדוק באמצעות בדיקת שתן ומטושים בלוע ובפי הטבעת, וניתן לטפל בהם באמצעות טיפול אנטיביוטי בקופת החולים.

במרכזי הבדיקות שלי תוכלו להבדק לגילוי מחלות המועברות במין. הבדיקות כוללות בדיקות עגבת הנעשית באמצעות בדיקת דם, ובדיקות זיבה, כלמידיה ומיקופלזמה בשלושה אתרים - בלוע, באברי המין ובפי הטבעת, המבוצעות באמצעות נטילת דגימות שתן ומטוש. ​​

נקראת גם "הבדיקה המשולבת"/"הבדיקה הרגילה"/"אלייזה" ( מסוג HIV Ag/Ab Combo Assay  ) מאתרת נוכחות של נוגדנים ואנטיגן (חלבון נגיפי) שנקרא P24. מאחר ולגוף שלנו לוקח זמן לפתח מספיק נוגדנים בכדי שהבדיקה תזהה אותם, קיימת תקופת חלון של לפחות שלושה שבועות מהחשיפה האפשרית שבמהלכה לא ניתן לדעת בוודאות אם אכן התרחשה הדבקה. ברוב מוחלט של המקרים, ניתן לזהות הדבקה כבר לאחר שלושה שבועות מרגע החשיפה לנגיף. עם זאת, על מנת לשלול הדבקה ב- 100% יש לבצע בדיקה גם לאחר שלושה חודשים מהחשיפה. 

בשורה התחתונה: הבדיקה הרגילה נותנת לכם תוצאה מהימנה לגבי כל מה שקרה לכם מהיום שנולדתם ועד לפני 21 יום. 

ניתן לחזור על הבדיקה לאחר 12 שבועות במטרה לשלול מקרים נדירים של אבחנה מאוחרת מאחר ובדיקה זאת נשלחת למעבדה, ניתן לקבל את תוצאותיה תוך מספר ימים (עד עשרה ימי עבודה מיום הבדיקה).

בדיקת HIV קומבו

הוועד למלחמה באיידס הוא חלוץ הבדיקות המהירות בישראל והחל בביצוען כבר בשנת 2005. מדובר בבדיקה שזהה באמינותה לבדיקת הקומבו וניתן לקבל את תוצאותיה תוך חצי שעה בלבד

שימו לב: 'תקופת החלון' של בדיקה זאת היא שונה. הבדיקה בודקת אתכם מיום לידתכם ועד לפני שלושה חודשים. כל מי שמבצע בדיקה מהירה בוועד, דגימת הדם שלו נשלחת גם לבדיקת הקומבו. כך, תוכלו לקבל תוך חצי שעה תוצאה מהימנה לכל מה שקרה לכם עד לפני 3 חודשים, ותוך מספר ימים תוכלו לדעת אם התוצאה שקיבלתם בבדיקה המהירה זהה לתוצאה של הבדיקה הרגילה כלומר עד לפני 21 ימים.

בדיקת HIV מהירה
Western Blot / Geenius
 

בדיקה היודעת לזהות את פרופיל הנוגדנים הספציפי ל HIV- בדם הנבדק. כפי שכבר אמרנו, בחלק מהמקרים הגוף יודע לייצר מספר נוגדנים שונים כנגד גורם זר אחד. בדיקתWB   מורכבת מאנטיגנים שונים של הנגיף אשר נגדם יודע הגוף לייצר נוגדנים ספציפיים, ו"תופסת" את הנוגדנים הספציפיים וממפה אותם. למעשה, הבדיקה בודקת 7 סוגים שונים של אנטיגנים לנגיף. לבדיקה זו ספציפיות (וודאות) קרובה ל- 100%. בנוסף, בדיקת WB היא בדיקה מסובכת, ארוכה ויקרה. לפי נוהל משרד הבריאות בכל מקרה של בדיקת משולבת חיובית יש לבצע בדיקה מאמתת מסוג WB. בישראל לא ניתן לבצע בדיקת WB באופן אנונימי ונדרשים לכך שם ותעודת זהות. הפרטים אינם מועברים לאף גורם (מלבד המעבדה המרכזית לאימות (HIV והם משמשים אך ורק לצורכי מעקב כללי על שיעורי התחלואה בישראל (מידע אפידמיולוגי).

בדיקות אבחנה ל-HIV

במקרה של תוצאה חיובית בבדיקה משולבת, יש לבצע בדיקה נוספת שתאבחן באופן חד משמעי את נוכחות הנגיף בדם הנבדק.

הבדיקות הינן אנונימיות עד הצורך בבדיקה מאמתת זו הדורשת הזדהות. (יודגש - זהות הנבדק אינה מועברת לאף גורם למעט למעבדה, ותשאר חסויה לחלוטין ולא תועבר לאף גורם רפואי אחר לרבות קופת החולים).

חשוב לדעת

קבלת תוצאות
הבדיקה המהירה: 

תוצאות הבדיקה הינן במקום ובעל פה בלבד תוך חצי שעה ותמסר לנבדק בלבד ביום ביצוע הבדיקה. הבדיקה המהירה נשלחת לבדיקת קומבו לצורך אימות, ותוצאה סופית תמסר עד שבוע מיום הבדיקה. אנשים שלא ישהו בארץ ביום התשובה לא יוכלו להיבדק.

בדיקת הקומבו: 

בחדר הייעוץ ימסר לכם על ידי הבודק תאריך הגעת תוצאת המעבדה במדויק (עד שבוע מיום הבדיקה) ותתבקש למסור מספר טלפון (לא ניתן לבצע בדיקה ללא מסירת מספר טלפון נייד) אנו יוצרים קשר טלפוני במידה ויש צורך בהמשך בירור ביום קבלת תוצאות הקומבו בין השעות 12:00-17:00. במידה ולא יצרנו קשר עד השעה 17:00 - התוצאה שקיבלנו מהמעבדה הינה שלילית (וזהה לתוצאת הבדיקה המהירה במידה ובוצעה).

תוצאה בכתב: 

לשם קבלת תוצאה בכתב על בדיקת הקומבו יש לוותר על האנונימיות לבקש זאת בחדר הייעוץ ולהציג תעודה מזהה טרם הבדיקה

קבלת המכתב תתאפשר בשעות הפעילות של המרכז הרלוונטי (תל אביב או בבאר שבע) ביום התוצאה על ידי הנבדק בלבד!

לא ניתן לקבל תשובות בשעות שבהן מרכז הבדיקות סגור.

לא ניתן לקבל תשובות בטלפון, פקס, מייל או דואר.

דגשים חשובים
בעת הבדיקה חובה למסור מספר טלפון נייד
וכן להביאו פיזית לשם ווידוא המספר.

לצורך ביצוע הבדיקה המהירה יש להגיע לכל המאוחר עד 45 דקות לסגירה. לבדיקת הקומבו יש להגיע עד 15 דק' לסגירה.

 

אין צורך בצום לפני הבדיקה ואין השפעה על נטילת תרופות בזמן הבדיקה.

 

ניתן להבדק בבדיקת הקומבו לאחר 21 ימים מהחשד לחשיפה ולאחר 90 ימים ניתן להבדק בבדיקה המהירה.

 

על הנבדק להיות בישראל בזמן חזרת תוצאת הבדיקה המשולבת על מנת שנוכל ליצור עימו קשר במידת הצורך.

 

לא ניתן לבצע בדיקה מהירה ללא בדיקה משולבת.

בדיקה מהירה תבוצע לדוברי עברית ואנגלית ברמה טובה בלבד (וזאת על מנת לוודא הבנה של תהליך הבדיקה ותוצאותיה האפשריות מול הנבדק).
במקרה והשליטה בעברית/אנגלית אינה גבוהה או שפת האם היא אחרת, יש לתאם את הבדיקה מראש מול מרכז הבדיקות.
עלות הבדיקות

בדיקת קומבו (רגילה/משולבת/אלייזה)

120 ש"ח למבוגר / סטודנט

80 ש"ח לחייל

בדיקה מהירה (המחיר כולל גם את בדיקת הקומבו)

170 ש"ח למבוגר

140 ש"ח לסטודנט

130 ש"ח לחיילים

בדיקת עגבת

50 ש"ח 
 

בדיקות STI בשלושה אתרים
200 ש"ח למבוגר

180 ש"ח לחייל/סטודנט

חבילת בדיקת קומבו + עגבת + STI

300 ש"ח למבוגר

280 ש"ח לסטודנט

260 ש"ח לחייל

חבילת בדיקה מהירה + עגבת + STI

350 ש"ח למבוגר

330 ש"ח לסטודנט

300 ש"ח לחייל

הוועד למלחמה באיידס הוא עמותה ללא כוונות רווח ופעילות הוועד מתאפשרת הודות לתרומות ולעבודת מתנדבים. מרכזי הבדיקות שלנו מופעלים על ידי צוות המתנדבים שלנו והכסף הנגבה עבור הבדיקות הוא קודש לפעילות ההסברה, המניעה והתמיכה של הוועד.

ניתן לשלם בכל כרטיסי האשראי או במזומן

בדיקת HIV לקטינים

נבדקים בטווח הגיל שבין 16-18 יורשו לעבור בדיקה לאיתור נשאות גם ללא אישור הוריהם.

נבדקים אלו יורשו לבצע את הבדיקה רק באופן "חסוי", כלומר בהצגת תעודת זהות, וללא דיווח להורים או לקופת החולים, אך לא יורשו לבצע בדיקה "מהירה" עם קבלת תוצאות מיידיות.

​נבדקים מעל גיל 16 יורשו לבצע בדיקה אנונימית.

נבדקים בגילאים אלו יקבלו תוצאות כעבור שבוע, בפנייה חוזרת למרפאה.

לא ניתן לבצע בדיקות "אנונימיות" (ללא הצגת תעדוה מזהה) בנבדקים מתחת לגיל 16.

​מתחת לגיל 16 לא תותר בדיקת HIV במרפאתנו אלא במקרים מיוחדים ובאישור מיוחד מטעם מנהל המרפאה.

הליך הבדיקות במרכז הבדיקות

בדיקות HIV אנונימיות בוועד

הוועד למלחמה באיידס מפעיל מרכזי בדיקות אנונימיות בתל-אביב בחיפה ובבאר שבע . את מרכזי הבדיקות פוקדת אוכלוסייה מגוונת ברמות סיכון שונות: צעירים בגילאי 16-30, בפרט בגילאי העשרה, הטרוסקסואלים, גייז, זוגות המגיעים יחדיו לבדיקה במטרה לקיים יחסי מין בטוחים ללא קונדום  ועוד. כמו כן, מגיעים נבדקים יוצאי הקהילה האתיופית, מהגרי עבודה ואנשים אשר חפצים בפרטיותם. מרכזי הועד נבדלים מנותני שירותי בדיקות HIV אחרים בארץ, בהיותם נותני ייעוץ ומענה ממוקדים ומותאמים לפונה. המרכז שם דגש על אנונימיות, מתן ייעוץ אישי, היעדר שיפוטיות ונגישות המקום והבדיקה.

בדיקה לגילוי HIV/איידס היא תהליך שלעתים מלווה בחששות. מי יידע, מה יקרה אם, ומה בכלל בודקים? ההחלטה לעבור את הבדיקה משקפת את מידת האחריות של הנבדק בשמירה על בריאותו ובריאות הפרטנרים/ות שלו. מרכזי הבדיקות האנונימיות של הועד למלחמה באיידס פועלים למעלה מ-10 שנים, ומהווים מוקד הסברה חשוב לכלל האוכלוסייה ומקור תמיכה וסיוע לאנשים המתגלים כחיוביים.

לקיחת דם

בחדר הבדיקות ימתין לכם בודק מקצועי שייקח מכם דגימת דם. כל הבודקים המתנדבים במרכז, הם בעלי רקע רפואי ובוגרי הכשרה מיוחדת של הוועד למלחמה באיידס. חרדת מחטים? אל דאגה, נעבור את זה יחד. הבודקים שלנו הם מיומנים ורגישים, ובכל שלב בתהליך, ניתן לשאול אותם כל שאלה שמטרידה אתכם. מרכז הבדיקות שלנו הוא המרכז הוותיק ביותר בישראל ועומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר (צוות מוכשר ומיומן, ציוד חדש לכל בדיקה). כל הבדיקות המוצעות בוועד הן מאושרות FDA האמריקאי, ונמצאות בשימוש הארגונים המובילים בעולם בתחום הטיפול והמניעה של HIV.

ייעוץ מקדים

שיטת העבודה במרכזי הבדיקות כוללת תהליך ייעוץ טרם לקיחת הבדיקה ובמעמד מתן התוצאה. הייעוץ מאפשר הזדמנות ייחודית למאמצי מניעה בקרב הנבדקים, ובפרט לנבדקים בסיכון גבוה. זו אחת השיטות היעילות ביותר לשינוי התנהגות במסגרת פרטנית-ייחודית. בנוסף, השילוב של הייעוץ והבדיקה מגדיל את הסיכויים, במקרה של תוצאה חיובית, להיענות הנבדק לטיפול תרופתי ולתמיכה פסיכו-סוציאלית. הייעוץ, טרם הבדיקה ולאחריה, תורם למודעות הנבדקים למחלת האיידס ולרמת הסיכון בה הם נמצאים, ומחזק את תחושת האחריות של הנבדק כלפי עצמו וכלפי הפרטנרים שלו. בחדר ההמתנה, ייחשף הנבדק לחומרי הסברה ולדף מידע המתאר את התהליך שיעבור. כמו כן, מתבקש הנבדק למלא שאלון אנונימי המסייע באפיון אוכלוסייה ובמתן מידע מהיר ובסיסי לבודק. בסיום מילוי שאלון פרטים אנונימי, הנבדק יתבקש להיכנס לחדר הייעוץ ולקבל שם הסבר מפורט על תהליך הבדיקה. הייעוץ, אשר ניתן על ידי מתנדבים שעברו הכשרה מיוחדת, יאפשר לשאול שאלות ולקבל מידע מהימן על מין בטוח והתנהגות מינית אחראית.

bottom of page