top of page

סיפורים חיוביים

שיחות בגובה העיניים על החיים עם HIV

 

אסתי זקהיים מארחת גברים ונשים החיים עם HIV ואנשי ונשות מקצוע בתחום, לשיחה פתוחה וכנה, בגובה העיינים על HIV ואיידס מנקודות מבט שונות.

פודקאסט.jpg
סיפורים חיוביים - פרק 11
00:00 / 35:00
פרק 11 - איך לחנך למיניות בריאה בלי הפחדה

בפרק הזה התארחו מירב אורן, מנהלת  תוכנית TEEN TALK- התוכנית לבריאות מינית של הוועד למלחמה באיידס, ותמי  ורדי, מנהלת מערך ההסברה של מרפאת לוינסקי, לדבר על המקום של חינוך למניעת מחלות המועברות במגעים מיניים לבני ובנות נוער כיום. דרך שיתוף החוויות וההתנסויות שלהן בשטח, הן יעבירו ידע וכלים עבור מחנכים ומחנכות למיניות בפרט ועבור אנשי ונשות חינוך בכלל,  כיצד ניתן לדבר על הנושא בלי לייצר הפחדה ומהם הערכים וההזדמנויות החינוכיות הנוספות שנלוות דרך העיסוק בנושא זה. 

סיפורים חיוביים - פרק 10
00:00 / 44:21
פרק 10 - כשכמסקס פוגש את עולם הטיפול

בפרק הזה התארחו עידו בטיש, עו"ס ורכז השירות הפסיכוסוציאלי של בלה דואגת וגיא ישראל יוסף, עו"ס מנהל ומטפל במרכז מטר"א להט"ב, לדבר על תרבות הכמסקס בקהילה הגאה. בפרק זה נשמע על ההיסטוריה של הכמסקס, כיצד ניתן להגדיר ולאפיין אותה ומה הקשר בינה לבין HIV. דרך הצגת סיפורי מקרה של מטופלים נכיר את הצדדים האסתטיים והנעימים של כמסקס וניחשף גם לסימני שאלה שעולים לגבי המחירים שלה.

סיפורים חיוביים - פרק 9
00:00 / 24:30
פרק 9 - אפריקה ווירוס הHIV- חלק ב'

בפרק הזה התארחו בשננית מרים גברעם, מנהלת המערך לטיפול בחסרי מעמד ומבקשי המקלט בוועד וד"ר ד"ר ענת רוזנטל,  אנתרופולוגית רפואית המתמחה בבריאות גלובלית מאוניברסיטת בן גוריון להמשיך ולדבר על יבשת אפריקה ווירוס הHIV. בחלק זה נשמע על האופן הייחודי בו היבשת התמודדה ועודנה מתמודדת עם המגיפה, נכיר את המענים הרפואיים שהיא מציעה לתושביה שהכריחו את מערכת הבריאות לצאת מהקופסא ומה האתגרים העתיידים הצפויים לה ונבין יחד כיצד ההתמודדות עם הHIV שינתה את התפיסה לגבי הזכות לבריאות באפריקה.

סיפורים חיוביים - פרק 8
00:00 / 21:50
פרק 8 - אפריקה ווירוס הHIV- חלק א'

בפרק הזה התארחו מרים גברעם, מנהלת המערך לטיפול בחסרי מעמד ומבקשי המקלט בוועד וד"ר ד"ר ענת רוזנטל,  אנתרופולוגית רפואית המתמחה בבריאות גלובלית מאוניברסיטת בן גוריון לדבר על יבשת אפריקה ווירוס הHIV. בפרק זה נגלה מה  כל כך מיוחד בהיקף התופעה באפריקה, מה היו ההשפעות הכלכליות, התרבותיות והחברתיות על היבשת בעקבות התפרצות הוירוס ונשמע על הקשר בין תנועות מחאה להטב"יות לבין הטיפול והיחס שהמחלה מקבלת ביבשת אפריקה.

סיפורים חיוביים - פרק 7
00:00 / 28:59
פרק 7 - סיפורים ממרכז הבדיקות

בפרק הזה יתארחו רואי לאונר-וקס, מנהל מרכז הבדיקות, ושחר ראובן, עובדת סוציאלית בוועד, שיציגו בפנינו 3 סיפורי מקרה אמיתיים של נבדקים ונבדקות שהגיעו להיבדק במרכז הבדיקות האנונימיות של הוועד.  דרך הסיפורים הם יספקו הצצה למה שקורה בחדר הייעוץ כשזוג מגיע להיבדק יחד ומתגלה שאחד מהם היה עם אחרות במקביל, יספרו על מתן תשובה חיובית ויסיימו בסיפור של פגיעה מינית שחושף תופעה מדאיגה שמתרחשת בשנים האחרונות בישראל ובעולם. 

סיפורים חיוביים - פרק 6
00:00 / 33:40
פרק 6 - זוגיות עם HIV

בפרק הזה נארח את יוני ודודי-  זוג כבר 12 שנים. יוני חי עם HIV כבר 18 שנה ודודי לא. בפרק נכיר את סיפור ההיכרות ביניהם, את האופן בו יוני סיפר לדודי על הנשאות ואיזה תגובות הם קיבלו מהסביבה שלהם. נשמע מהם באיזה אופן הHIV נכח בזוגיות ביניהם אז והיום וכיצד הוא משפיע על החלום שלהם להביא ילדים לעולם. 

סיפורים חיוביים - פרק 5
00:00 / 32:12
פרק 5 - להיות גבר סטרייט עם HIV

בפרק הזה נארח את גיא גולן- גבר הטרוסקסואל שחי כבר 7 שנים עם HIV. בפרק גיא ישתף בגוף ראשון איך זה מרגיש לגלות שנדבקת בHIV מבלי ששמעת על זה לפני מעולם וכיצד מתנהלים עם הנשאות בעולם הדייטים. נשמע מגיא מהן הפעולות האופרטיביות שעזרו לו בהתמודדות מרגע קבלת הבשורה ועד היום ולמה לדעתו הוא הדבר היחיד שיכול לעצור את עצמו.

סיפורים חיוביים - פרק 4
00:00 / 24:17
פרק 4 - איידספוביה - יש דבר כזה?

בפרק הזה נארח את מור ארם, מנהלת המערך הפסיכוסוציאלי של הוועד למלחמה באיידס, עובדת סוציאלית ומנחת קבוצות. בפרק נדבר על מה קורה כשהפחד מלהידבק בHIV לוקח את השליטה ופוגע באיכות החיים שלנו. נדבר על איידספוביה וההבדל בינה לבין מצבים אחרים של פחד וחרדה. נכיר את התסמינים והגורמים עליהם יושבת האיידספוביה ונלמד דרכים ואסטרטגיות לטיפול והתמודדות. 

סיפורים חיוביים - פרק 3
00:00 / 29:38
פרק 3 - HIV והקהילה הגאה

בפרק זה נארח את אלעד אהרון, רכז הקהילה החיובית בוועד למלחמה באיידס, פעיל חברתי, פרמדיק, מנחה קבוצות, מטפל NLP וחי עם HIV 16 שנה.בפרק נדבר על הקשר ההיסטורי בין הקהילה הגאה למגפת האיידס וכיצד נוצרה תודעה של פחד, אשמה ובושה יחד עם סטיגמות ומיתוסים על אלו שחיים עם HIV.נשמע מה היחס בתוך הקהילה הגאה לאלו שחיים עם HIV, כיצד הקהילה גדלה והתבגרה במהלך השנים ומה התהליך שהיא עוד צריכה לעבור.

סיפורים חיוביים - פרק 2
00:00 / 22:18
פרק 2 - נשים ו-HIV

בפרק זה נארח את מירי קנבסקי, מאמנת אישית וזוגית, מרצה וגם סופרת. חיה עם HIV כבר 19 שנים. בפרק נדבר על איך זה להיות אישה שחיה עם HIV והאם יש הבדל בין להיות אישה שחיה עם HIV ללהיות גבר שחי עם HIV? נשמע מה התגובות שמתקבלות מהסביבה לגילוי דבר הנשאות, מה מחיר החשיפה ואיך אפשר להיות השינוי אותו את רוצה לראות בעולם.

סיפורים חיוביים - פרק 1
00:00 / 19:39
פרק 1 -  HIV כל מה שצריך לדעת

בפרק זה נארח את ד"ר רינת לסמנוביץ, הרופאה של הוועד למלחמה באיידס, שמעניקה ייעוץ רפואי בצורה אנונימית ובחינם בנוגע לHIV ולמחלות המועברות במין. בפרק נדבר על מה זה בעצם איידס ומה זה HIV? ומה שונה היום ממה שהיה לפני 30/40 שנה ומה צופן העתיד? נכיר מה זה אומר להיות אנדיטקטבל? איך נדבקים? איך בוודאות לא נדבקים? ומה הסימנים שמורים לנו שכדאי ללכת להיבדק לHIV. 

זמין להאזנה בפלטפורמות השונות: 

logo_2x.png
Google-Podcasts-icon.png
amazon_music_logo_solid_RGB_BLK.png
logo-vertical.6ea213633a4261a19fcee65e226409fe.png
stitcher.png
gilead-2-logo.png

 הקלטתו של פודקאסט זה התאפשרה הודות לתמיכתה האדיבה של חברת גיליאד סיאנסז  אירופה בע"מ - ללא מעורבות בתכנים

bottom of page