top of page

קונדום

אמצעי המניעה הוותיק, היעיל והטוב ביותר למניעת הדבקה בHIV וברוב המחלות המועברות במגעים מיניים.

6 ווידוא אטימות: לפני ההלבשה נלחץ במרכז האריזה של הקונדום ונוודא שהיא אטומה.

7. פתיחה נכונה: יש לפתוח את הקונדום מהצד ולא מהאמצע כדי לא לפגוע בו ולהוציא אותו בעדינות.

8. הלבשה נכונה: לפני ההלבשה ובמהלכה נקפיד ללחוץ על הצ'ופצ'יק שבקצה העליון של הקונדום. רק לאחר שהפשלנו אותו עד לשק האשכים נשחרר את הלחיצה (הלחיצה על הצ'ופצ'יק מונעת היווצרות של בועת אוויר בקצה של הקונדום).

9. הורדה נכונה: לאחר השפיכה (לפני שתרד הזקפה) יש להחזיק את הקונדום מהבסיס ולהוציא את הפין החוצה מהנרתיק/פי הטבעת, לאחר מכן ניתן להוריד את הקונדום.

10. כל קונדום נועד לשימוש חד פעמי ויש להשליך לפח אחרי השימוש.

​למה חשוב לשים לב?​

1. קנייה: לקנות קונדום בבית מרקחת/פארם/מקום שמאכסן את הקונדומים בתנאי איכות טובים (לא מול השמש למשל)


2. תוקף: לקונדומים יש תאריך תפוגה וחשוב לבדוק לפני השימוש שהקונדום בתוקף (כדי לוודא שהלטקס לא התיישן).

3. תו תקן: כדאי לשים לב שהקונדום עבר בדיקה ובקרת איכות על ידי סימן תו תקן שמופיע על גבי האריזה.
 

4. אחסון: עד השימוש יש לאחסן את הקונדומים במקום מוצל ויבש (ולא ברכב, בארנק או ליד החלון).

​5. חומרי סיכה: חשוב להשתמש בחומרי סיכה על בסיס מים או סיליקון. (חומרי סיכה על בסיס שמן, או חומרי סיכוך מאולתרים עלולים לקרוע את הקונדום)

Ruler
עוד כמה טיפים מאיתנו לשימוש בקונדום

הגודל כן קובע.  

השתמשו בקונדום בגודל המתאים לכם. קונדום שמולבש היטב ותואם את מידות הפין, מסייע לשכוח מעצם קיומו ויאפשר לכם רק להתרכז בהנאה.  

ולא... אין צורך לרוץ להזמין קונדומים במידות גדולות- לרובנו המידה הסטנדרטית תעשה את העבודה. 

טיפ טיפה

כמה טיפות בודדות של נוזל סיכה יכולות להגביר את ההנאה שלנו מיחסי מין, במיוחד עם שימוש בקונדום.

נסו לשים קצת נוזל סיכה (ממש טיפה, כדי שהאחיזה של הקונדום על הפין לא תיפגע) בתוך הקונדום (עדיף באזור קצה הפין) ועוד כמות לבחירתכם של נוזל סיכה מחוצה לו ומובטחת לכם חוויה של תחושתיות מוגברות. 

Dew Drops
Wrapped Gift

הכינותי מראש. 

כדי שלא תמצאו את עצמכן בלי קונדומים בהישג יד, הכינו לעצמכן מראש ערכה עם קונדומים וחומרי סיכה. מומלץ גם להוסיף פנימה אביזרי עונג לבחירתכן. את הערכה אחסנו במקום לא חשוף לשמש ורחוק מהישג ידם של ילדים קטנים. בזמן המגע המיני, הפכו את רגע פתיחת הערכה לרגע של התלהבות ממה שעומד לבוא בהמשך. 

מבצע מלביש

למה להלביש לבד כשאפשר ביחד? שימו את הקונדום יחד, כאשר אחד מכם לוחץ על הצ'ופציק והשני מגלגל אותו למטה עד שק האשכים. אתם יכולים גם לנסות להלביש עם הפה, רק להימנע ממגע עם השיניים שעלולות לקרוע את הקונדום.

Hands Together
Playing On Bed

צא מזה

להרבה מאיתנו הרגע הזה שבו צריך להלביש את הקונדום, הוא רגע מביך, שמלווה בשתיקה רועמת או בצלילים של תסכול (צלילים דומים לאלו שמושמעים כשמנסים להיכנס לג'ינס האהוב שלנו שכבר קטן עלינו בכמה מידות).

אבל... לא עוד. היפכו את הרגע הזה לרגע מהנה, סקסי, מצחיק וקליל. דברו תוך כדי ההלבשה, תארו אחד לשנייה מה עומד לקרות מיד עוד רגע או פשוט הסתכלו זה לזה בעיניים ותרגישו את ההתרגשות.  

סיר לחץ

לחץ יכול להרוס את ההנאה מיחסי המין. קיום יחסי מין בלי אמצעי מניעה גורם לנו להיות בלחץ.

יכול להיות שברגע האמת לא נרגיש אותו, אבל אנחנו עלולים להרגיש אותו אחרי. לכן, הקפדה על שימוש בקונדום תיתן לכם שקט נפשי כך שתוכלו להתרכז במטרה היחידה שלשמע התכנסנו- הנאה צרופה.  

Pressure Point Massage
Seven O'Clock

לאט לאט

קונדום יכול לעזור לעכב את השפיכה. כך שאין צורך בתרופות, כדורים או רגשות אשם- פשוט שימו קונדום.

להשאיר את העבר מאחור

יש כאלו שנושאים איתם חוויות שליליות מהשימוש בקונדום... החל מהפעם ההיא שהלבשנו את הקונדום הפוך והבנו זאת רק בדיעבד או מהפעם ההיא שהזקפה ירדה ונשארנו עם קונדום רפוי ביד.

אז גם אם יש לכם זיכרון לא טוב מהפעם הקודמת שהשתמשתם בקונדום- הגיע הזמן לשחרר אותה ולזכור שמכל טעות לומדים ובואו לא ניתן מה שקרה פעם למנוע מאיתנו לנהל אורח חיים בריא ומיטבי היום.  

Sculpture Covered with Plastic
Talking During Recess

תקשורת

כל טיפ שנכתב כאן, לא יעבוד אם לא תתאמנו על תקשורת פתוחה וכנה בכל הקשור למין ומיניות עם הפרטנרים שלנו. הרבה מאיתנו מקיימים יחסי מין בלי אמצעי מניעה כי הם פשוט לא יודעים איך להעלות את הנושא ואיך לדבר עליו בצורה ברורה, נעימה ועניינית. חשוב שנזכור שכדי שיחסי מין יהיו מהנים ומענגים חייבת להתנהל תקשורת פתוחה וכנה לפני, תוך כדי ואחרי המגע המיני.  

bottom of page