top of page

תוכן לאנשי חינוך

Teacher with Students

מיניות היא חלק טבעי ובלתי נפרד מהחיים של כולנו.

בגיל ההתבגרות המיניות הופכת להיות סוגיה מרכזית מאי פעם והעיסוק בנושא מתעצם ומהווה חלק מהתהליך הטבעי לגיבוש הזהות.

על כן, בתקופה זאת, התפקיד של מערכת החינוך ושל המבוגרים המשמעותיים בחייהם, הוא להעניק למתבגרים ולמתבגרות את הידע, הכלים והמיומנויות הרלוונטיות בנושא הבריאות המינית. כל אלו יעזרו להם לקבל החלטות מיטביות ולנהל מערכות יחסים חברתיות ומיניות חיוביות ובריאות.

Teen Talk - התוכנית לבריאות מינית של הוועד למלחמה באיידס, מיישרתקו עם התוכניות העדכניות ביותר לחינוך מיני בעולם. בתקופה שבה החשיפה לתכנים מיניים ברשת היא מוקדמת, מרובה ונטולת מעצורים שמה Teen Talk לעצמה כמטרה לעשות סדר בבלבול ולהעניק מידע עדכני ורלוונטי בצורה חוויתית ומשמעותית.

Teen Talk מתמקדת בהיבטים החיוביים והמהנים של המיניות ושמה דגש על יצירת חברה מכבדת, מקבלת ושוויונית. עם זאת, התוכנית לא נמנעת מלהתייחס גם להשלכות השליליות האפשריות בעולם המיניות ומעניקה ידע וכלים למניעה ולהתמודדות במידת הצורך.

Teen Talk נמצאת בניהולה ובפיקוחה של היועצת החינוכית של הוועד למלחמה באיידס ומועברת על ידי מנחים ומנחות בעלי ניסיון רב בשיח על מיניות עם מתבגרים ומתבגרות.

מה אנחנו מציעים?

סדנאות לכיתות ט'-י"ב

בגרות מינית 101 : סדנת מבוא

הסדנה מעניקה למשתתפים ולמשתתפות בה ידע אמין ועדכני אודות נושאים שונים הקשורים למיניות, עם דגש על היבטים רגשיים וחברתיים בבריאות מינית.

התכנים בסדנה:

  • מהי מיניות וכיצד המיניות מתבטאת בחיינו.

  • ניפוץ מיתוסים נפוצים בקרב מתבגרים ומתבגרות בנוגע לתפקידים מגדריים בחיזור ומיניות, נטייה ומשיכה מינית, צפייה בפורנוגרפיה, ציפיות ותפקוד מיני.

  • התבוננות ביכולת של הפרט לחשיבה ביקורתית בתהליך קבלת החלטות במיניות.

 

לעשות בטוח: סדנת מין מוגן

הסדנה מעניקה למשתתפים ולמשתתפות כלים פרקטיים לשמירה על הבריאות המינית הפיזית ולמניעת הדבקות במחלות המועברות במגעים מיניים ובHIV .

התכנים בסדנה:

  • ידע עדכני ורלוונטי אודות דרכי הדבקה, זיהוי, טיפול ומניעה של מחלות המועברות במגעים מיניים וHIV.

  • הסבר והדגמה מקצועית אודות אופן השימוש הנכון בקונדום.

  • פירוק החסמים הפיזיים, החברתיים והפסיכולוגיים שקיימים בקרב בני ובנות נוער אודות שימוש באמצעי מניעה.

  • התבוננות בהשלכות האישיות והחברתיות שיש למחלות המועברות במגעים מיניים וHIV בחיינו כיום ובחינת אפשרות להחלת שינוי חברתי בנושא.

הסיפור שלי- הסרט

סרט קצר, בן 30 דקות, שהופק על ידי הוועד למלחמה באיידס.

בסרט מוצגים 4 סיפורים אישיים של אישה אחת ושלושה גברים שחיים עם HIV.

הצפייה בסרט מאפשר לצופה הבנה מעמיקה של משמעות גילוי ההידבקות, הקבלה והחיים בישראל עם HIV.

 

הסרט מלווה במערך שיעור שפותח על ידי היועצת החינוכית של הארגון, להעברה ועיבוד התכנים שעולים בסרט ע"י מחנך או מחנכת הכיתה לאחר הצפייה.

הסיפור שלי

סיפור אישי מפי אדם שחי עם HIV.

אלפי אנשים חיוביים לנגיף ה-HIV חיים בישראל ומנהלים אורח חיים רגיל לחלוטין, הכולל טיפול תרופתי ובדיקות תקופתיות. רובם המוחלט לא נוטים לשתף זאת, אלא את המעגלים הקרובים ביותר שלהם.

במפגש זוכים המשתתפים והמשתתפות להיכרות ייחודית עם אדם שחי עם HIV, אשר נותנת הזדמנות לשמוע ממקור ראשון על ההתמודדות עם ההדבקה, הגילוי והחיים עם HIV כיום.

 

המפגש מסייע לנפץ את הסטיגמה שרווחת לרוב בגיל ההתבגרות של "לי זה לא יקרה" ומאפשרת שינוי של תפיסות חברתיות שקיימות אודות הידבקות במחלות המועברות במגעים מיניים.

סדנאות לכיתות ז'-ח'

נקודת פתיחה: על התבגרות ומיניות

הסדנה מעניקה למשתתפים ולמשתתפות ידע עדכני ואמין יחד עם כלים פרקטיים להתמודדות מול שלל נושאים וסוגיות הקשורים למיניות בגיל ההתבגרות.

 

התכנים בסדנה:

  • מהי מיניות בגיל ההתבגרות- מבחינה פיזית, רגשית וחברתית.

  • ניפוץ מיתוסים נפוצים בקרב מתבגרים ומתבגרות בנוגע לאהבה ראשונה וזוגיות, ציפיות חברתיות ולחץ חברתי, תפקידים מגדריים, השפעת הצפייה בתכנים פורנוגרפיים, מיניות פיזית וניהול אורח חיים בריא מיני.

  • היכרות עם מקורות מידע אמינים בנוגע למיניות לשימוש במידת הצורך.

יש לכם שאלות?

תודה, ההודעה נשלחה

Confident Female Teacher
bottom of page